על קידום אתרי פלאש כבר נכתב ונאמר המון. מצד אחד בעלי האתרים עסקים שרוצים אתר בפלאש עושים זאת בעיקר משיקולים ויז’ואלים המשקפים את הלך הרוח בעסק. למשל: אתרים של תקליטנים שצריכים להיות דינאמיים וקצביים ולתת לעין ולסאונד להתוות חלק ניכל מחווית הגלישה באתר של הזוגות הפוטנציאלים שרוצים להזמין תקליטן לחתונה.

מצד שני, כמובן פלאש זה לא דבר אידאלי עבור גוגל. גוגל לא קורא טוב את החומר מתוך פלאש ולכן מאוד קשה לקדם אתרים כאלו בביטויים תחרותיים. מעבר לכך, בד”כ כל העמודים בפלאש מאונדקסים בתוך אותו קובץ, קרי: עמוד אחד שמתאנדקס בגוגל.

אבל מה בכל זאת ניתן לעשות? איך בכל זאת נבצע בניית אתרים בפלאש?

ראשית נכניס את האתר הראשי בתוך מסדרת של דף HTML שבנוי טוב עבור גוגל, למשל כך:

פלאש בתוך אתר סטאטי

פלאש בתוך אתר סטאטי

מה בעצם עשינו כאן?

הוספנו את קובץ הפלאש שלנו שהוא בעצם האתר כולו אל תוך מעטפת של דף HTML בו נוכל להוסיף תגיות מטא נכונות לגוגל, מה שלא לוכלו לעשות בפלאש, תוכלו להוסיף לו בחלק העליון ובתחתית טקסטים ואף קישורים ידידותיים לגוגל, וזה כבר מתחיל להראות טוב.

איזה קישורים כדאי לנו להוסיף בפוטר?

ראשית נכניס קישור עם טקסט עוגן לעמוד הבית שלנו עם מילת המפתח הרצויה. אם האתר מחולק על כמה קבצי פלאש, כדאי ליצור לכל אחד מהם עמוד HTML שיכיל אותם ולקשר מהפוטר כל אחד בביטוי שלו (למשל: אודות, גלריית תמונות, צרו קשר).

מעבר לזה אנימומלץ בחום להכניס בלוג לאתר בתת דומיין וגם אליו לקשר מהפוטר. מבחינה ויז’אלעית זה לא כ”כ משפיע או מפריע לגולש בעיניים, אבל מבחינת התוכן זה תורם המון!

פשוט לעשות קישור “בלוג” ולהתקין אותו על תת דומיין. למשל כך: www.yourdomain.co.il/blog

על אותה תיקיה כמובן מומלץ להתקין את מערכת וורדפרס שהיא המערכת הטובה ביותר כיום לניהול אתרים ובלוגים ומאפשרת לך לעשות בקלות גם המון דברים שיתרמו פלאים לקידום בגוגל וגם להגברת האינטראקציה באתר שלך.

וודפרס מאפשר לך ליצור עולם ומלואו על תת הדומיין שפתחת ולספק ערך מוסף לגולשים ע”י תוכן איכותי, לשתף את התוכן ברשתות חברתיות, להגביר את התנועה באתר שלך וכמובן – כל התוכן מתאנדקס בצורה מעולה בגוגל, מה שגורם לתרומה משמעותית בתהליך הקידום.

גם החלפת קישורים תוכלו להציע ברגע שיש ברשותכם בלוג בוורדפרס, מכיוון שכאן כבר מדובר בטקסט טהור ולא בפלאש, לכן מקדמי אתרים ובעלי אתרים ירצו להחליף איתכם קישורים, מה שלא יקרה בקישורים מתוך פלאש.

בניית אתרים מהיבט קידומי – הכיצד?

בכל הנודע לתהליך בניית אתרים תמיד יש לשים לב לקידום בגוגל המהווה פלטפורמת פרסום נפלאה וזולה יחסית לבעלי עסקים קטנים ומסוגלת לייצר עשרות לידים ביום ואולי גם מאות (הכל תלוי בהשקעה). אם בעסק שלך חשוב להתמקד בפאן הויז’ואלי ולבנות את האתר בפלאש – רצוי ואף מומלץ מאוד ליישם עקרונות אלו ולהינות משני העולמות, מצד אחד אתר הקולע לקהל היעד ומרשים אותו יותר, ומצד שני פלטפורמת קידום עוצמתית שיכולה להביא את האתר ואת העסק שלך לגבהים חדשים.

עוד דרך ליישם עקרונות אלו היא להתקין את וורדפרס ישירות על הדומיין הראשי ושם להתקין תבנית חדשה לעמוד הבית בלבד. שם יותמע קובץ הפלאש של האתר הראשי. דבר זה אפילו יותר מומלץ מכיוון שכאן תוכלו לנצל גם את הדינאמיות של וורדפרס, למשל: לשים בפוטר פוסט אחרון שיתעדכן באופן אוטומטי וכו’. וגוגל אוהב אתרים שמתעדכנים בתדירות גבוהה.

מעבר לכך, וורדפרס מאפשרת לך גם לשים מפת אתר שתגדיר נכון את ההיררכיה של התיקיה הראשית (לא המשנית במקרה הזה) ולשים את דף הבית בפרונט גם בעיני גוגל. היא תאפשר לך להתממשק עם מדיות חברתיות להטמיע כפתורים ויראליים (כמו לייק משל) ותעזור לאתר שלך להתקדם ולקדם את העסק שלך.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *