מזל טוב, הקמת אתר באינטרנט, הוא מעוצב מעולה, הוא מסביר בדיוק על מהות העסק שלך,הוא מכיל טקסטים שיווקיים טובים ואתה מרוצה ממנו לחלוטין. הוא מהווה כרגע מעין כרטיס ביקור אינטרנטי שבו יוכלו להתרשם מהעבודות שלך וגם ליצור קשר. אבל מה עושים עכשיו? כיצד מביאים את התנועה הראשונית לאתר? כיצד תמשוך קהל יעד ממוקד ומפולח אשר מתעניין בשירותים אותם אתה מציע? ואיך להפוך את מהות האתר מעוד כרטיס ביקור אינטרנטי למערך שיווק שמייצר לך פניות על בסיס יומיומי?

ברוכים הבאים לעולם האינטרנט! כאן הכל אפשרי… בנית אתר וקפצת למים, כעת נלמד מהם הצעדים הראשונים שיביאו לך תנועה גולשים ויקדמו את העסק שלך, הן מבחינת תדמית והן מבחינת הגברת היקף המכירות.

אז קודם כל… אין נוסחאות קסם! מערך גולשים פעיל ותנועה ערה ואיכותית באתר האינטרנט זה דבר שנבנה עם הזמן, בפוסט זה אסקור את הטכניקות והכלים העומדים לרשותך, כאשר שימוש מושכל בהם ובתדירות נכונה (כל עסק לגופו) יביאו אליך את התנועה המיוחלת. אתר אינטרנט זה נחמד,כולם כבר יודעים שאתה חייב להיות שם, כי אם אתה לא שם אתה לא קיים, אבל אתר אינטרנט פעיל זה הרבה יותר מכך… אז נתחיל…

קידום אורגני וממומן בגוגל
גוגל,גוגל – מנוע החיפוש הפופולארי ביותר בישראל ובעולם כולו, מליוני ישראלים צורכים מידע על בסיס יומיומי, גם את השירוים שאתה מציע. כיצד תתברג בין תוצאות החיפוש הראשונות ואיך תנהל קמפיין ממומן (לצד תוצאות החיפוש) ממוקד על קהל יעד ומטרה.

נתחיל עם קידום אתרים, קידום אתרים על קצה המזלג זה שילוב של טכניקות המתבססות על האלגוריתמים של גוגל לדירוג אתרים, שימוש נכון בטכניקות אלו + התמדה – יגרמו לאתר שלך להיע גבוה בתוצאות החיפוש, מה שאומר… המון אנשים שמתעניינים בשירותים שלך – יגיעו לאתר שלך! מה שיפה בקידום אתרים בגוגל, הוא שהקהל כאן ממוקד, למשל אם אתה מציע שירותי הדפסה (בתי דפוס, כרטיסי ביקור וכו’..), אתה תקבל תנועה שבאמת התעניינה במידע הזה, אתה לא תקבל ילדות שחיפשו בגוגל מידע על סלאאאאבס. שלא כמו במודעת שער בעיתונים היומיים (ישראל היום למשל), שם אין לך אפשרות לפלח את הקהל, אולי פילוחון קטנטן ע”י פרסום במדור הנכון, אבל כולם נחשפים למידע ואין כאן סלקציה.

איך נתחיל את תהליך הקידום? ראשית נבצע ניתוח מילות מפתח, נבדוק בכלי מילות המפתח של גוגל את הביטויים הרלבנטיים לגבי העסק שלנו, בביטויים אלו אנחו נרצה לקדם את האתר שלנו וע”י כך להביא תנועה איכותית וממוקדת לאתר. גם בניית אתר נכונה אמורה להתמקד במילים אלו.

עקרונות בסיסיים לשימוש בכלי: ראשית והכי חשוב, אנחנו צריכים לראות כמה חיפושים באופן מדוייק על אותה מילה ביוי שאנחנו רוצים לקדם, לכן מסיר את ה-V מהאופציה “נרחבת” שכוללת גם ביטויי זנב ארוך, ונסמן V על האופציה “מדוייקת” (מצורף צילומסך להמחשה).

כלי מילות מפתח של גוגל

כלי מילות מפתח של גוגל

הזבר הבא:  אנחנו צריכים לדעת לקראת מה אנחנו הולכים, בצעו ניתוח על התחרותיות של המילה. אני לא ארחיב אך בגדול ניתן לבדוק זאת ע”י הקשה בגוגל של אותו ביטוי ולהצליב פרמטרים של ותק, עמודים מאונדקסים, מספר קישורים נכנסים ואיכות קישורים נכנסים. לא נכנס לדקויות כרגע, אולי בפוסט אחר (רשמתי לפני), שמסביר לעמוק כיצד ניתן לבצע ניתוח תחרויות של מילות מפתח.

ולמה אנחנו בעצם עושים את הניתוח הזה? ישנם ביטויים בגוגל שהם מטורפים לגמרי לקידום, זאת אומרת שאם לא תעסיק חברה מקצועית לקידום אתרים שתעבוד באופן יומיומי ומאסיבי על האתר… כנראה שלא תתברג בעמוד הראשון. לכן לפעמים כדאי לשקול ללככת על ביטויי זנב שאמנם מביאים פחות לידים (פניות), אך שם יש לך סיכוי בתור מקדם אישי  פרטי שאין לו יותר מידי זמן להתעסק עם תהליך הקידום האורגני. אותי תוציאו מהמשוואה, אני דפוק, מנסה לקדם בביטוי “בניית אתרים” בהשקעה של שעתיים בשבוע, אבל בנתיים עמוד שני 🙂

אחרי שבחרנו את מילות המפתח שלנו (כל אחד לפי התקציב שלו והנכונות לו להשקיע). נקפוץ למים! ראשית נעבור על האופטימיזציה ונייעל את האתר שלנו מול מנועי החיפוש, תהליך זה נקרא “אופטימיזציה”. לאחר מכן מתחיל בפעילות השוטפת שעל רגל אחת היא תוכן איכותי ובניית מערכת קישורים נכסים איכותי. כמובן שישנן  עוד המון דקויות של קידום אתרים, זוהי בעצם תורה בפני עצמה, אך העיקרון הבסיסי: ככל שיהיה לך יותר תוכן שרלבנטי באתר (לביטויים אותם אתה מקדם) + קישורים נכנסים מאתרי תוכן רלבנטיים = כך תתקדם יותר בגוגל!

הנה עוד סופט קטן על כמה דברים שצריך לחת בחשבון בתהליך קידום אתרים, ועוד שיטה שתאפשר לך לבנות מערך קישורים איכותי אם תדע להשתמש בה נכון.

והכי חשוב… התמדה! אל תצפו לתוצאות בתוך יום! כל עוד אתם עושים את הפעולות נכון… התמידו בכך! התמדה תביא אתכם להצלחה בקידום תוצאות החיפוש האורגניות של גוגל.

רישום לאינדקסים
אני לא ארחיב יותר מידי ך תדאגו שהאתר שלכם יופיע בכל אינדקס רלוונטי ותחת הקטגוריה הרלוונטית. אפסתי עבורכם למעלה ממאה אינדקסים שבהם תוכלו להרשם בחינם ולהתחיל עם הזמן לקבל את הטראפיק הראשוני לאתר שלכם, מעבר לכך – קישורים נכנסים כמו שאמרנו בסעיף הקודם… תורמים לקידום בגוגל!

נוכחות אינטרנטית
דבר מאודחשוב!! תדאגו להופיע בכל זירה רלוונטית באינטרנט (ויש אלפים כאלו), תפיצו את המאמרים שלכם, לינקים פנימיים שמפני לאתר שלכם, הגיגים, מבצעים וכו’… אנשים מחפשים תוכן בגוגל וכל מה שאתם שולחים לזירות WEB 2.0 מתאנדקסות בגוגל! קרי: גולשים ימצאו אותם איפשהו כאשר יצרכו מידע ויגיעו אליכם!

תדאגו שבכל מקום יופיע קישור לאתר שלכם, תדאגו לנקזז את רוב התנועה והפעילות לכם תחת אתר האינטרנטנ שלכם ולמתג אותו, מיתוג אישי באינטרנט זהו דבר חשוב מאוד! למשל אתרי מאמרים זוהי דרך מצויינת לתרום גם למיתוג האישי וגם לקידום שלכם בגוגל, פוסט נרחב על איך כדאי להפיץ מאמרים תוכל למצוע כאן בלינק, מעבר לכך עומדים לרשותם עוד עשרות ואפילו לא מאות כלים איותיים לפרסום קידום מיתוג אתרכם וכן… הם גם חינמיים! זה מה שיפה באינטרנט, כמעט הכל כאן בחינם! יש במה לכל אדם כישרוני להביע את הידע שלו, לשלוח לחמו על פני המים וליצור קהילה שמתעניית בתכנים בהשקעה של זמן בלבד! (העלויות הן מזעריות כאן ולא משחקות תפקיד), בעבר רשמתי פוסט מפורט על כלים ליצירת נוכחות אינטרנטית, אם זה בלוים, אתרי המלצות גולשים, אתרי מאמים, יוטיוב, רשתות חברתיו וכו’…תוכלו כמובן להרחיב קריאה בפוסט. ושוב… תדאגו שרוב התנועה תתנקז האתר שלכם! וכאן אנחנו מגיעים לסעיף הבא…

פתחו בלוג תנו ערך מוסף לגולשים ולקהל היעד
צרו את הקהילה הפעילה ונתבו את התנועה לאתר האינטרנט שלכם, כאן זו הפלטפורמה שלכם ואתם קובעים את החוקים! תוכלו להציע לעצב איך שאתם רוצים ולהציע אילו שירותים שאתם רוצים! אם זה אתרי אינטרנט, טיסות, השקעה במניות, קורסים, רכבים, דירות או כל דבר אחר…

קחו למשל את האתר הזה שאתם נמצאים בו לדוגמה, מה שאני עושה זה בניית אתרים, אז בגדול יכלתי לבנות אתר בסיסי כמו כולם עם 5-10 עמודים, ולכתוב: “אני יואב, אני בונה אתרים, מחירים טובים, ובלה בלה בלה בלה…” יש עוד מאות חברות ופרילאנסרים בארץ שבונים ומעצבים אתרים – כיצד תיצור את הבידול?

שתף בידע המקצועי שלך, אני מאמין שזה ממש מיותר לפתוח עסק עם אין לך חזון! שתף אנשים בחזון שלך, בטכניקות שאתה חושב שיביאו אותך להצלחה, בסיפור האישי שלך, בחזון, כתוב גם קצת בנימה אישית ולא רק טכנית, גרום לאנשים להזדהות איתך ועם העסק וצור מכנים משותפים בינך לבין קהל היעד! כל זאת נעשה ע”י כתיבה נכונה וניתוב תנועה מאתרי נישה רלוונטיים.

תוכלו גם לפתוח תחת האתר שלכם פורום מקצועי ולגרום לו להיות פעיל, ממשק שאלות ותשובות וכו’, גרמו לאנשים לחזור ולבקר באתר שלכם, ואת זה אתם בונים ע”י התוכן והערך המוסף שאתם מעניקים לגולשים לקהל היעד הרלוונטי עבורכם!

שיווק ברשתות חברתיות מדיה חברתית
הוווו.. העגנו לדבר הכי חם הים באינטרנט – רשתות חברתיות, על פייסבוק, טוויטר, יוטיוב וכו’ בוודאי שמעתם… הרשתות החברתיות מבוססות על אנשים! כולם היום גולשים ברשתות חברתיות ומתחילה מגמה חזקה גם של צריכת מידע ע”י הרשתות החברתיות. אני אתן דוגמה: למשל בן אדם שנתקע עם סתימה בשירותים יוכל להריץ בגוגל “אינסטלטורים בתל אבי”, אב הוא גם יוכל להעלות סטטוס בפייסבוק: “מישהו מכיר אינסטלוטר זמין באיזור דיזינגוף שלוקח מחירים טובים?”, ויבנה על החברים שלו שיענו לו ויתרמו לו מניסיונם.

ברשתות החברתיות גולשים בתדירות גבוהה יותר, הן יותר “דביקות”, ויש אנשים שמבלים שם את רוב שעות היום. הענין ברשתות חברתיות הוא בעיקר פסיכולוגי, דעמו מה קהל היעד שלכם מחפש ותדעו ליצור לו תוכן בהתאם, פתחו עמוד בפייסבוק וצרו סביבו קהילה פעילה  של גולשים, הזינו לו תכנים איכותיים, צרו דיונים, תראו לגולשים על בסיס יומיומי מה אתם יודעים לעשות ושתפו בידע שלכם וברעיונות שלכם.

ברשתות החברתיות אתם צריכים לעשת את זה יותר אישי, שמרו על נימה עסקית רשמית מסויימת, אבל הכי חשוב – תהיו אתם! בסופו של דבר איתכם הקהל אמור לתקשר ולהזמין ממכם שירותים. תכתבו באיזה נימה שאתם רואים לנכון ותקשרו עם קהל היעד בשפה שלכם!

מעבר לפייסבוקיש לנו גם את טוויטר שאמנם לא תפס כ”כ בישראל, אך זה עוד כלי שאפשר להשתמש בו ולהביא עוד קצת רייטינג, ברוב מוחלט של המקרים למשתמשי הטוויטר ש גם חשבון בפייסבוק ויכול לקרות מצב שהם ראו עדכון של בטוויטר וישתפו אותו בפייסבוק… וככה הרווחת טראפיק פעמיים 🙂

בפייסבוק ניתן גם להוסיף אפליקציות לאתר שלכם וגם לשוניות בשפת FBML , ע”י כך יפתחו בפניכם עוד המון אפשרויות לתקשר עם קהל היעד, ליצור פעילות ולהעביר ערף מוסף ע”י הפייסבוק, ואפילו לשלב טספים שבהם יוכלו הגולשים המתעניינים בשירותים שלכם ליצור קשר ולהזמין שירותים מוצרים ישירות מהפייסבוק.

עוד רשמת ששוה להתמקד בה היא לינקדאין למשל. לינקדאין היא רשת חברתית שבה עושים ביזנס, היא תפסה תאוצה מטורפת בעולם בכלל ויבשראל בפרט, בימים האחרונים גם דווח כי היא חצתה את רף ה-100,000,000 (מאה מיליון) משתמשים, כל שבהחלט יש שם פוטנציאל!

דאגו שבאתר שלכם יוטמעו קישורים לשיתוף במדיה חברתית כמו: כפתור לייק של פייסבוק, לאתרים מסויימים גם תגובות, כפתורי שיתוף (תוכלו לראות בתחתית פוסט זה), ע”י יצירת אופטימיזציה נכונה למדיה חברתית ומיקום נכון של האלמנטים תוכלו ליצור יותר שיתופים לאתר שלכם, מה שאומר… יותר פרסום בחינם! נטו בגלל אנשים שאהבו את התוכן שלכם ואת הערך המוסף שאתם מעבירים. לגבי וידאו… נפתח לזה סעיף חדש… 😉

שיווק בוידאו
את יוטיוב בוודאי כולכם מכירים, יוטיוב הינה רשת חברתילת המתבססת על וידאו, שיתוף תכני וידאו. תוכל להעלות הרצאות שלכם, צילומי מסך, הדגמה של שימוש במוצרים שלכם, מדריכים וכו’. תמיד תדאגו להשאיר קרדיט מתגית הדיסקריפשן (תאור הסרטון), ובכך, כמו שאמרנו לפני כן – תוכלו לנתב את הטראפיק אל האתר שלכם!

ואין כמו להמחיש את הלך הרוחות כאן ע”י סרטון יוטיוב, אז קבלואת זה באופן ויז’ואלי ובמספרים…

ביוטיוב גם תוכלו להלביש קישורים בגוף הסרטון, ושוב… ע”י כך לנתב את התנועה לאתר שלכם. אני עובד על פוסט נרחב יותר שיסביר גם את הטכניקות של יוטיוב לשיווק נכון של העסק שלכם.

העלאת יחס המרה
אז אם ביצענו נכון ובתדירות נכונה (כל עסק לגופו), כבר אמור להיות לנו טראפיק יפה באתר, כמובן שזה נבנה עם הזמן וגובר עם הזמן כל עוד אחנו מבצעים הכל בצורה נכונה וידידותית לגולש. אחרי שיש לך כבר טראפיק באתר אנחנו עדיין לא מרוצים מכמות הפניות, מה נעשה? כאן נכנסת תורה בפני עצמה שהיא הגברת יחס ההמרות. יחס המרות אומרבמילים פשוטות היחס של צפיות פניות. אתה רוצה שיפנו אליך לגבי השירותים מוצרים שלך, נכון? דבר זה נבנה ע”י כך שאתה מנתב את טראפיק ממוקד ומפולח עפ”י תוכן, נכנון נכון של מיקום האלמנטים בדף (למשל: טופב צרו קשר), הפניה לגולש ודרך התקשורת שלך איתו.

מיקום נכון של אלמנטים בדף יכולה להעלות את יחס ההמרות בצורה משמעותית, אל תתנו לגולש להתחיל לחפש ידיים ורגליים באתר שלכם, הפכו אות לנגיש לכל דורש! ברגע שלקוח פוטנציאלי לקח את ההחלטה שהוא רוצה לעבוד איתכם… תזרקו לו בעין את כל הכלים על מנת לעשות זאת! אם זה מספרי טלפון של העסק, טופס מהיר וכו’..

עוד דבר לגבי טפסים – באינטרנט היא מדיה מהירה, אל תתנו לגולש להתחיל למלא טופס עם 10 שדות, לאף אחד אין כוח לזה עכשיו! משהו בין 2-4 שדות (שם, טלפון, מייל, הודעה), וזהו!! משם כבר מתחילה התקשורת הישירה שלך מול הלקוחות הפוטנציאלים!

פורומים ובלוגים עם קישור רלוונטי
רשת האינטרנט מלאה בזירות דיון (פורומים וכדומה), חפשו את הפורומים האלו שרלוונטיים עבור העסק שלכם בגוגל, השתפו בדיונים והעלו את רף המיתוג האישי והעסקי שלכם באינטרנט, גם בפייסבוק קיימות אלפי זירותדיון בעברית, הריצו חיפוש והתחילו להיות פעילים שם. שתפו בידע שלכם ועזרו לאנשים ששואלים שאלת מקצועיות. ע”י כךהם יוכלו להבין את המקצועיות שלכם בתחום ולדעת “עם מי יש להם עסק”, ככל שתראה יותר מקצועי – תמשוך אליך יותר אנשים!

דבר שאני ממליץ לעשות כאן על מנת לייעלאת תהליך העבודה הוא ליצור תיקיה במועדפים של הדפדפן שלכם, ולהכניס תחתיה את כל זירות הדין הרלוונטיות, כך תוכלו לחזור בקלות של קליק ולבקר ולהשתתף בדיונים בתדירות גבוהה. שיכירו אתכם בכל זירה אינטרנטית אפשרית לגבי העסק שלכם. תוכלו אפילו ליצור פוסטים בהקשרים שאתם רואים ששואלים עליהם שאלות בתדירות גבוהה ואז להפנות נשים ליכם אתר (כבר אמרנו ניתוב תנועה.. 🙂 ).

אל תהיו מכירתיים! תענו באופן רלוונטי נטו! אנשים שיתרשמו ממכם כבר יצרו קשר. המון אנשים נרתעים היום (ובצדק) מטקסט שיווקי מכירתי מידי!

קורסים לשיווק באינטרנט
נקודה שנויה במחלוקת מכיוון שקיימים היום המון “מומחים” (במרכאות כפולות כמובן)באינטרנט שישמחו למכור לכם אשליות תמורת כסף, שאגו לבדוק את איכות החומר והניסיון עם לקוחות של אותו בן אדם מוסד מציע את הקורס. בדיוק כמו שרופא מוגדר כממוחה ע”י ניסיון של שנים, לימודים מקיפים ועבודה עם עשרות ומאות לקוחות – כך גם איש שיווק מקצועי באינטרנט צריך להיות אחד שחי  את עולם האינטרנט, כבר יצר קמפיינים מוצלחים ללקוחות ולמד לעומק את האלגוריתמים והטכניקות שבונים את הקידום בגוגל תקשורת במידה חברתית וכו’..

קורס שיווק באיטרנט שגם מלווה אותך בצעדים הראשונים, מלמד אותך חומר מקיף ומכיל מרצים שכבר עשו את זה באינטרנט – בהחלט יוכל לתרום לידע המקצועי שלך ולתהליך השיווק שלך באינטרנט. כמו מאמנים למשל, לא כל מי שקרא את הספר “הסוד” או ראה את הסרט יוכל ללמד אותך איך להצליח בחיים, צריך ניסון והתנסות בשביל זה. כך אבל בדיוק כך גם בשיווק באינטרנט!

עיקרון בסיסי – תוכן הוא המלך!
העיקרון שבשורה התחתונה ממנף את הכל וכמובן גם את האתר שלך – תוכן! צר תוכן איתוכי, תוכן איכותי יחזיק מעמד לאורך זמן, הוא גם יקדם אותך בגוגל וגם יגרום לאנשים לשתף אותך המדיות חברתיות, אתה תרוויח בסיס קישורים טבעי בחינם וגם חשיפה. אל תפחדו להשקיע! תהליך שיווק איכותי באינטרנט נבנה לאורך זמן ואין כאן נוסחאות קסם, אל תחשבו שאם היום בניתם אתר והשתמשתם בטכניקות כאלו ואחרות אז מחר כבר יהיו לכם אלפי גולשים ביום. באתר הזה למשל, הגולשים בקבועים יודעים כמה אני משקיע, ולקח לו שנים להגיע לאפלי גולשים ביום. וכאן אני אחזור שניה למה שרשמתי מקודם… אם אין לך חזון – אין לך למה להקים עסק! וכסף זה לא חזון. תדע להעברי ערך, תשתף בידע שלך ובסיפור אישי שלך, תתקשר בשפה שלך, כי בשורה התחתונה אתה זה שעושים איתו עסקים.

כל הפוסט הנ”ל אילו רק כלים להפיץ תוכן איכותי, תוכן לא איכותי טיזינג אולי יעבוד לטווח הקרוב, אבל כמה זמן אתם חושבים שזה יכול להחזיק מעמד? אחד הדברים שאני הכי אוהב באינטרנט הוא שהכל כאן יכול לבוא טבעי, אתה יכול להיות מי שאתה ומה שאתה נטו! כל אחד כבר ידע עם מי הוא רוצה לתקשר ועם מי לא, וזה מה שיפה! אתה יכול לפלח קהל יעד ולקוחות פוטנציאלים לא רק על בסיס תוכן או שירוים, אתה יכול לפלח גם על בסיס תקשורת בינאישית.

האינטרנט מבחינתי משול לאוקיינוס רחב ידיים, דעו להשאיר כמה שיותר עקבות על אוטוסטרדת המידע, לדעת לתקשר “ןלשלוח לחמכם על פני המים”, אתר האינטרנט שלכם הוא ספינת האם שלכם. דעו להפעיל אותו בצורה נכונה, תשאבו אליו רייטינג וצרו קהילה פעילה תוך שילוב והבנה של טכניקות אינטרנטיות.

הכל מתחיל ונגבר באנשים, ובאיך שאתם יודעים לתקשר איתם! תבואו תמיד באנרגיות טובות ובגישה טובה 😉 זה ישתלם לכם בסופו של דבר…

6 תגובות
 1. דני זקס
  דני זקס אומר:

  יואב, יפה כתבת, כל מילה מדוייקת, אני כאחד שהקים בעצמו חברה להפקות וידאו באינטרנט ומכיר את כל שלבי התהליך עליהם אתה מדבר כאן יכול להעיד שהכל נכון, ובאמת אין תחילף לייצור של תוכן איכותי וממוקד לקהל המטרה שלך, גם הפניות וגם העתניינות עולות ככל שייצור התוכן האיכות עולה.
  תודה,
  דני זקס

  הגב
 2. אריק
  אריק אומר:

  בשביל לקדם את האתר הייתי ממליץ על הבלוג של פבל לקידום אתרים במנועי החיפוש.
  הבלוג מספק מידע רב אודות קידום אתרים, חפשו בגוגל ask pavel ותגיעו לאתר המדובר.

  הגב
 3. Entagy
  Entagy אומר:

  מאמר מקצועי ותורם,
  תודה רבה

  ברצוני להוסיף כי חשוב מאוד להבין כי פעילות קידום האתרים מתחילה כבר בשלבי התכנון הראשונים של האתר, בשלבי תכנון מבנה האתר עוד לפני שמתחילים בעיצוב או בכל אלמנט אחר. חשוב מאוד לבנות אתר לעסק אצל חברה שמבינה גם בקידום אתרים שכן, היא תוכל לתכנן את מבנה האתר באופן שיתאים לקידום אתרים בגוגל.
  בנייה וקידום אתרים

  הגב
 4. דניאל
  דניאל אומר:

  מאמר בעל ערך מוסף ותורם, תודה … רציתי לציין שמאז עלתה התרומה של הסיגנלים ברשתות החברתיות לקידום האתר ובמיוחד הפעילות בגוגל פלוס שאם היא נעשית בצורה נכונה היא תורמת לא מעט לקידום האתר ויוצרת קישורים לאתר. בעלי אתרים שטרם פתחו פרופיל ודף עסק בגוגל פלוס , הגיע הזמן …

  הגב

פינגבקים וטרקבקים

 1. […] עוצמתי עומד לרשותם כרגע. אז לאחר המאמר הראשון בסדרה (מינוף ראשוני של אתר אינטרנט), שמדבר בתמציתיות על כל דרכי הפעולה לשוייק הראשוני. בא […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *