עיצוב אתרי תדמית

עיצוב אתרי תדמית הוא תחום המצריך מיומנות בתחומי עיצוב, פסיכולוגיה של גולשים, הנעה לפעולה, מסרים שיווקיים וכיוצא באלו. אתר תדמיתי הוא חלק חשוב במערך השיווק והקידום של עסקים וארגונים המבקשים להעשיר את נוכחותם האינטרנטית ולמשוך עוד לקוחות פוטנציאליים. עיצוב אתרי תדמית לא רק שלא יספק את התוצאות הרצויות אלא שהוא יכול לגרום נזק ולפגוע קשות במותג ובעסק שעומד מאחוריו.

להעביר לגולש את המסר הנכון והמדויק ביותר

המבקרים באתר חייבים לקבל את המסרים הנכונים והברורים ביותר לגבי החברה, עסק או ארגון שעומדים מאחורי האתר. על האתר להציג את המידע המעודכן והרלבנטי ביותר לגבי תחומי הפעילות, לגבי מוצרים ושירותים ומעל הכל להציג תמונה ויזואלית וטקסטואלית שמעבירה מסר חד וברור שזהו המקום הכי טוב לרכוש את המוצר המבוקש, שירות נדרש וכן הלאה. עיצוב אתרי תדמית חייב להיות דינמי, משתנה ומותאם למהות העסק והמטרות אותן אמור האתר לקדם, עליו להיות מעודכן ומעוצב בצורה הטובה ביותר.

גולשי אינטרנט עוברים מאתר לאתר במהירות ואם האתר אינו אטרקטיבי ואיכותי מספיק, הם פשוט יסגרו אותו תוך שניות ספורות. עיצוב אתר תדמית איכותי מספק תוצאה משובחת מכל בחינה – אתרי אינטרנט שגורמים לגולש להישאר בהם, לקבל מידע, שמאפשרים נוחות שימוש וממשק ויזואלי ברור ובעיקר אתרים שמשליכים בצורה חיובית ומקיפה על העסק שעומד מאחוריהם.

התחשבות במטרות של האתר

עיצוב אתרי תדמית אינו שירות כללי שאפשר במסגרתו להשתמש בתבניות קבועות לכמה אתרים שונים שפעילותם העסקית שונה. חלק מהותי בעיצוב ובבניית אתר תדמית הוא מחקר על מהות העסק, השוק בו הוא פועל, מיהם הלקוחות הרלבנטיים אותם האתר אמור לתפוס ומה המטרות של האתר עצמו. עיצוב אתרים תדמיתיים צריך לכלול בחינה מקצועית של גורמים אלו ויצירת תוצאה שתתאים לכולם באופן האידיאלי ביותר, אתר שנועד לספק לגולש מידע על קטלוג מוצרים ייראה ויתפקד אחרת מאשר אתר שמטרתו הנעה לפעולה ליצור קשר עם החברה לגבי פעילותה.

אתרי תדמית מתפקדים מבחינה זו כחלונות ראווה וירטואליים, מהותם הבסיסית היא לספק מידע שיווקי לגולשים ולמתג את העסק בצורה חיובית שתבליט אותו מול המתחרים ותיצור אהדה כלפיו.

שפה גרפית עשירה

חברת עיצוב אתרים חייבת לכלול אנשי מקצוע בעלי שפה גרפית עשירה שידעו לבחור את האלמנטים ואת העיצובים המתאימים ביותר לכל אתר ואתר. השפה הגרפית היא המרכיב הראשוני שהגולש רואה ושם לב אליו, גם אם לא במודע, ולכן יש חשיבות עליונה של שימוש במבנה הנכון, בצבעים מתאימים, בעיצוב שתואם את העסק ומיתוגו וכן הלאה. חשבו על ההשפעה של מיתוג כמה מהחברות המובילות בישראל ובעולם – צבעים, צורות, שפה גרפית – כך ניתן להמחיש את ההשפעה המהותית של עיצוב אתרי תדמית על תוצאות ועל המיתוג של העסק. ההבדל בין אתר תדמית איכותי ותואם את המטרות לבין אתר תדמית פשטני ולא איכותי תהיה ניכרת בשורה התחתונה של כל בית עסק.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *