עיצוב גרפי הוא עולם ומלואו, רשת האינטרנט וההתפתחות בתחומי המדיה השונים הפכו את התחום למקיף ומורכב אף יותר. עיצוב גרפי הוא בעצם הצד הוויזואלי של אתרי אינטרנט, כל מה שאתם רואים באתר מושפע מהעיצוב הגרפי ונקבע על ידו. אם התכנים של אתר ומבנהו הטכני מבחינת תכנות – חשובים במיוחד לקידום האתר במנועי חיפוש, כך עיצוב גרפי הוא מהותי עבור הגולשים עצמם ועבור התאמה למטרות לשמן האתר נוצר מלכתחילה. מעצבים טובים הם דינמיים, לא מקובעים לתפישות ספציפיות ויודעים לספק תוצאה ייחודית ויצירתית שתתאים בדיוק למטרות ולמהות של כל אתר.

משפיע תוך שניות

רשת האינטרנט יצרה סוג חדש של צרכנות ושל צריכת מידע. גולשים רבים נכנסים לאתרים רבים מאוד בכל יום ובחלק מהם “מבלים” פחות מ-5 שניות. עיצוב גרפי הוא הגורם המיידי בעל ההשפעה החשובה ביותר באתרי אינטרנט, זהו הגורם היחיד שיגרום לגולש להישאר באתר וממש לראות מה קורה בו ומהם התכנים הכתובים בו – לעומת המצב ההפוך שבו הגולש יתקל בעיצוב לא טוב ויברח כמה שיותר מהר אל האתרים של המתחרים. עובדה זו נכונה בעיקר למשתמשים מנוסים ו”כבדים” יותר ברשת אך היא רלבנטית לכל סוג של גולש – אם האתר לא נראה טוב ולא מסתדר לגולשים הם פשוט לא יהיו בו. התחרות ברשת היא כה עזה שאנשים לא מבזבזים זמן באתרים שלא מסתדרים להם ויזואלית ושלא מושכים אותם.

בדיוק כמו שצרכנים רגילים קונים בעיניים לפני שהם מבצעים פעולה כלשהי וזהו תהליך שאינו מודע לחלוטין, למשל מעבר על פני חלון ראווה מעוצב ואיכותי, כך גלישה אל אתרי אינטרנט מתפקדת באופן דומה.

עיצוב אתרים – מרכיבים מקצועיים

בימינו כאשר יש יותר ויותר כלים אינטרנטיים לבנייה עצמית של אתרי אינטרנט וכלי עיצוב אתרים חינמיים, האפשרויות לבניית אתרים עלו והפכו זמינות יותר לכמעט כל סוג של משתמשים. אך בה בעת תופעות אלו הפכו את ההבדלים בין בניית אתרים איכותיים ומקצועיים לאתרים שלא הושקעה בהם מחשבה נכונה או שלא נבנו כראוי לניכרת יותר. אפשר ליצור אתר טוב לבד אבל עבור לרוב האנשים פשוט אין את הניסיון והתפישה העיצובית להשיג את המטרה הזו וכך גם את מטרות האתר.

עיצוב גרפי לאתרים כולל מרכיבים נוספים מעבר לעבודה גרפית קלאסית עם תוכנות גרפיקה מתקדמות ומורכבות. העיצוב כולל מחקר לגבי מטרות האתר, קהל היעד שלו, מהות פעילות העסק מאחורי האתר וכדומה. עיצוב גרפי כולל גם את העיצוב הכללי של מבנה האתר – איפה יהיו התפריטים, מבנה בקוביות וכפתורים או עיצוב אנימציה דינמי של אתר פלאש וכן הלאה – וגם עיצוב מאפיינים ספציפיים באתר. עיצוב גרפי כולל שימוש בתמונות מוכנות, סמלים גרפיים מתאימים ועיצוב מהיסוד של מרכיבים באתר. מעצבי אתרים הם אנשים שקיבלו הכשרה מקצועית מקיפה, הם יודעים לעבוד על תוכנות מורכבות ומתקדמות ובסופו של דבר לספק תוצאה ייחודית, מתאימה למטרות וקולעת בדיוק לליבם של גולשי היעד לאתר.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *