אז היום הפוסט לא יעסוק בעיצוב מסורתי – הוא ידבר יותר על עיצוב שנותן יותר המחשה לגרפיקה, או אולי נגדיר זאת יותר טוב “מרים להנחתה לגרפיקה”, למה זה טוב ולמי זה מתאים? הכל בפוסט הבא.

כיום רבים מאתרי האינטרנט משתמשים בסליידרים – שכבה מתחלפת בד”כ בעמוד הבית המאפשרת להציג בצורה ברורה ויפה את השירותים העיקריים של העסק וכן להדגיש אותם לגולש. מה שעוד יותר יפה בסליידרים זה שהם מאפשרים לדחוס כמות מידע רבה על שטח מסך מצומצם יחסית – מכיוון שהשכבה מתחלפת ומציגה בכל פעם מידע אחר. גם בעמוד הבית שלנו למשל (YBPmedia בניית אתרים) תוכלו לראות את הסליידר, אי אפשר להתעלם מהעובדה שאנחנו בונים אתרים, נכון? 🙂

ישנן תבניות שחשבו מחוץ לקופסה ולקחו את כל עניין הסליידר כמה צעדים קדימה – מה שמאפשר יותר לגרפיקה ולוידאו לבוא לידי ביטוי, כמו התבנית הבאה למשל:

תבנית וורדפרס עם רקע וידאו

תבנית וורדפרס עם רקע וידאו

צפיה בדמו של התבנית הנ”ל (קליק), אבל חכו עם זה רגע, מספיק להסתכל על הצילומסך כדי לראות איך זה עובד. בתסנית המדהימה הנ”ל שהבאנו כאן לדוגמה – ניתן לראות שכל האתר מתלבש על שכבת וידאו שאפשר לשלוף אפילו מיוטיוב או מכל אתר וידאו אחר, אתם יודעים מה… תנו שניה קליק לצפיה בדמו להתרשמות ואז תחזרו להמשך קריאה.

ראיתם? על זה בדיוק בפוסט מדבר! עיצוב אתרים מחוץ לקופסה לחלוטין כאשר האתר הוא בעצם שלדה שמרימה להנחתה אלמנטים חיצוניים – שאלו בעצם העבודות שלכם.

למי זה טוב? בעיקר אנשים שרוב עבודתם היא למראית עין, למשל: צלמים, אמנים, עורכי וידאו, פרסומאים ואנשי קריאייטיב וכו’. אתר האינטרנט שלך מהווה את כרטיס הביקור שלך והוא אמור למכור את שירותך בצורה הטובה ביותר – האתרים הבאים הם לא רק כרטיס ביקור  -אלא גם מצגת, שזה ערך מוסף בתבניות אלו. זה כאילו הלקוח כבר יושב איתך בחדר ישיבות וצופה במצגת שלך – וכאן הוא מקבל את זה ישר עם פתיחת האתר.

עוד תבנית שמאוד אהבנו היא התבנית הנ”ל, קבלו את הצילומסך.

תבנית וורדפרס לצלמים

תבנית וורדפרס לצלמים

איזה קלאסה! איזו תבנית שמרימה להנחחתה לצלמים, העמוד הראשי בעצם מהווה גלריית עבודות אינטראקטיבית כאשר לחיצה על אחת התמונות למטה הופכת את כל הרקע לתמונה הנ”ל. כל האתר עצמו רץ בשכבת על – כך שלכל אורך הדרך אתם מחוברים לתמונות והאלמנט שעובד על העין.

גם כאן כמובן וורדפרס נכנסת לתמונה – בשביל עיצובים כמו הנ”ל שנראים מליון דולר לא צריך לקרוע את הכיס, אפשר לרכוש תבנית, לתרגם אותה… ואז מתחיל העבודה האמיתית של להשתמש בפלטפורמה, פוטושופ, עריכת וידאו (כל אחד עפ”י השירותים שהוא מציע) ולהביא לידי ביטוי בצורה המיטבית את החומר, קרי: להשתמש בצורה הטובה ביותר בתשתית שזה הרגע קיבלנו לידיים.

וכפי שהזכרנו גם למעלה: הפלטפורמות הינן אלו שמרימות להנחתה לגרפיקה – מה שאומר ששוה להשקיע בכל פרט קטן ולבחור בקפידה את סדר התמונות, משחקי צבעים וכו’, שכן – הייצירות שלך כרע באור הזרקורים, נא להתנהג בהתאם 🙂

2 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *