מאת: pluto-ltd

תחום קידום האתרים עבר מהפכה בשנים האחרונות, זאת נוכח שיפור האלגוריתם של מנועי החיפוש וגוגל בראשם. המונופול של גוגל יצר מצב בו אם אתה לא שם, אתה למעשה לא קיים. ולא מספיק רק להיות “שם”, צריך גם להיות בעמוד הראשון (כי רק חמישית מהגולשים מממשיכים לעמוד השני), ויותר מכך חשוב להיות במקום הראשון – כי זה ממתג את בעלי אתר התדמית כ”מומחה” בתחומו, ואת בעלי אתר הסחר כ”מקום הכי נכון לקנות בו את המוצר אותו היקשנו בתיבת החיפוש”.

איך גוגל עובד?

על שאלה זו לא רק שקשה לענות בכמה משפטים, וקשה לענות בכלל. האינטרנט של ענקית החיפוש באינטרנט הוא להסתיר את הפרמטרים המרכיבים את אלגוריתם המנוע, זאת כדי למנוע הטיות ומניפולציות שלו בקרב מקדמי אתרים. באופן כללי, ניתן לומר שגוגל פועל בשני מישורים:

  1. סריקה של דפי האינטרנט הקיימים ברשת (על ידי מה שנקרא, רובוט או תולעת).
  2. דירוג הדפים לפי מידת הרלוונטיות שלהם למילת החיפוש.

פעולות מורכבות אלו, החולשות על מיליארדים של עמודי אינטרנט, מתרכזות לחיפוש, שאת התוצאות שלו אפשר לקבל בפחות משנייה – וזה מה שהפך את מנוע החיפוש גוגל למה שהוא היום.

עיקרון התוכן והעדכניות

  • תוכן טקסטואלי: באופן טבעי, ככל שיהיה באתר המסחר או התדמית שלך יותר עמודים עם תוכן טקסטואלי, כך סביר יותר להניח כי גולש אקראי “ייפול” עליו, אם הוא יקיש מילת חיפוש מסוימת. כמובן שהתוכן צריך להיות קריא, מעניין ומותאם לגולש – ולא רק למנוע החיפוש, אחרת זה אולי יכניס לאתר התדמית או המסחר שלך גולשים, אך זה יבריח אותם ממנו מהר מאוד.
  • עדכניות: אחד הדברים שהפכו את גוגל למוצלח כל כך, הייתה העבודה שהוא נותן משקל גדול למימד העדכניות. כלומר, ככל שדפי אתר יתעדנו באופן רצוף יותר והוא יגלה דינאמיות, כך התולעת של גוגל תסרוק אותו באופן תכוף יותר, והוא ידורג גבוה יותר.

מעבר לזה, ובלי קשר למנועי החיפוש, אם אתם רוצים למשוך אוליכם ולרכז קהל גולשים נאמן, חובה עליכם לעדכן את האתר ולהוסיף לו תוכן, כי אחרת באמת שלא תהיה להם שום סיבה לבקרכם שוב.

שימוש בכלים אלו לקידום אתר סחר ותדמית בגוגל

המסקנה היא שאם יש לכם אתר תדמית או סחר, חובה עליכם להכניס אליו כמה שיותר תוכן ולעדכנו (עם טקסטים) בתכיפות האפשרית. לכאורה, יש כאן סתירה, כי הרי מדובר באתרים שבסך הכל נועדו להציג תדמית, או למכור מוצר מסוים.

אולם זו טעות. בכל אתר, תדמית או סחר, יש מקום לעדכן תוכן. ב”פלוטו” אנו מספקים לכם מערכת ניהול ידידותית, המאפשרת לכל אחד להכניס תוכן לאתר שלו, גם אם אין באמתחתו ידע בתכנות, או במחשבים.

חובה עליכם לנצל אפשרות זאת: כתבו על מוצר חדש שנכנס לחנות, על לקוחות מרוצים, על מאמר מקצועי חדש שקראתם, על כנס מעניין בו ביקרתם – לא חסר דברים לכתוב עליהם.

מומלץ לעדכן אתר פעמיים-שלוש בשבוע לפחות. אם אין לכם זמן לכך, תוכלו לבקש מגולשים לעזור לכם, או להשתמש בפתרונות התוכן שאנו מציעים.

והכי חשוב: הקפידו לשמור על עקביות של עדכון אתר.

פרטים אודות מחבר המאמר:

פלוטו בע”מ – מוותיקות האינטרנט בישראל. עוסקת בבניית אתרים, קידום באינטרנט, מיתוג אישי ועסקי, מודיעין תחרותי שיווקי.

מקור המאמר: http://www.reader.co.il/article/42393/קידום-אתר-מסחר-ותדמית-בגוגל

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *