18 אתרים ישראלים מעולים שנבנו בוורדפרס

אז הפוסט הזה הולך מעין showcase ישראלי לאתרים גדולים שנבנו בוורדפרס (ואני חושב שהגיע הזמן שיהיה כזה). כל מי שעוסק בבניית אתרים בטוח נתקל לא מעט בשאלות של לקוחות בסגנון "אבל זו מערכת של בלוגים, לא? מה אפשר לעשות איתה?", ולמרות שקרוב ל-20% מהאתרים בעולם בנויים על וורדפרס, עדיין ממשיכים לשאול את השאלה…

אז מהיום חברים… פשוט קישור קטן לכאן יבהיר את התמונה 😉 והדבר השני הוא כמובן כדי שתהיה לנו השראה וגם מעין "מוזיאון וורדפרס" שבו מעצבים ומתכנתים יצירתיים יוכלו להציג את כישוריהם (אני מבטיח שיהיו עוד פוסטים בסדרה). אז בלי יותר מידי מילים מיותרות, בפוסט זה אציג אתרים גדולים ומוּכרים שנבנו על וורדפרס… נתחיל.

מגזין הנשים סלונה. צילומסך

מגזין הנשים סלונה. צילומסך

1. מגזין הנשים סלונה

על פי מה שאני יודע – מדובר במגזין הנשים הגדול ביותר בישראל. המגזין מכיל בתוכו אלפי כתבות המקוטלגות למדורים, מערכת בלוגים המאפשר לגולשים לפתוח ולהוסיף עדכונים בעצמם, מערכת ניוזלטים, מערכת ניהול שטחי פרסום וחסויות ומה לא…

אין ספק שהאתר עבר לא מעט קסטומיזציה הן ברמת הקוד והן ברמת העיצוב על מנת להתאים עצמו לקהל היעד ולצרכיו.

בהחלט מדובר באתר גדול ומרשים שבחר בוורדפרס כמערכת ניהול התוכן שלו.

קליק לביקור באתר


אתר רדיו קול חי. צילומסך

אתר רדיו קול חי. צילומסך

2. רדיו קול חי

אתר האינטרנט של אחת מתחנות הרדיו הפופולאריות ביותר במגזר החרדי. גם אתר זה הוא מגזיני באופיו ומאפשר מעבר לקריאת כתבות (וכמובן טוקסטים וכו') גם להאזין לשידור החי, להשתתף בסקרים, להתעדכן בלו"ז השידורים, מערכת פרסום ועוד..

האתר מאופיין בעיצוב שדי נותן ביטוי לתוכן על מדוריו השונים ומקוטלג בצורה ברורה ונוחה לעין (לא מבולגנת).

קליק לביקור באתר


 3. הקריה האקדמית אונו

הקריה האקדמית אונו. צילומסך

הקריה האקדמית אונו. צילומסך

אתר הבית של הקריה האקדמית אונו. אתר תדמית מרשים ועכשווי, כיאה למוסד אקדמי והם לקהל יעד של סטודנטים ומתעניינים בלימודים.

באתר אף הוטמעה מערכת (לא בטוח שעל וורדפרס) עם הרשאות כניסה לרמות שונות של יוזרים: נרשמים, סטודנטים, בוגרים וסגל, כמובן שלא ראיתי מה הולך שם מאחורי הקלעים, אך אני מאמין שגם המערכת מושקעת כמו באתר.

האתר אף מכיל אופציית multi-language ומכיל בלוגים וכן טפסים להורדה ולמילוי אונליין לנוחיות הגולשים, מערכת הרשמה לניוזלטר ועוד.

קליק לביקור באתר


 

fashion forward. צילומסך

fashion forward. צילומסך

4. מאקו – Fashion Forward

גם תאגידי מדיה ענקיים כמו קשת (MAKO) מגלים לאט לאט את וורדפרס הנהדרת ומתחילים להשתמש בה באתרי הבת שלהם. כך תוכלו למשל לראות את שלוחת האופנה של מאקו הנקראת fashion forward בנויה על וורדפרס.

האתר הוא מגזיני \ בלוגי די סטנדרטי ברמת הפרונט ומכיל פונקציונליות די בסיסית של מגזין: פוסטים, קטגוריות, טאמבס, קישורים לשיתוף ברשתות חברתיות, מערכת פרסום וכדומה…

קליק לביקור באתר


 5. מחלבות גד

מחלבות גד. צילומסך

מחלבות גד. צילומסך

האתר הרשמי של מחלבות גד, מכיל את רשימת המוצרים, מאמרים, מצכונים ועוד.

באתר שמו דגש גם על הגרפיקה שתתאים לערכי המותג, החל מסט הכפתורים שעוצב אישית, פונטים, צבעים וכו'.

גם ברמת העמודים הפנימיים לא חסכו בגרפיקה, עימוד וקיטלוג נכון, אוורור טקסטים ועוד, האתר "מספר סיפור" בצורה מעולה, ועל כמובן על תשתית וורדפרס.

קליק לביקור באתר


אתר מולר הישראלי. צילומסך

אתר מולר הישראלי. צילומסך

6. מולר ישראל

ממחלבה למחלבה, גם האתר הישראלי של מולר (מחלבה גרמנית, מהמובילות באירופה) בנוי על וורדפרס ונותן SHOW יפה למוצרי החברה.

החל מהסליידר שמתפרס על כל המסך ומציג את הפירות בצורה שבא לאכול, וכלה בעמודי הפנימיים של דאגו לצלם את המוצרים בצורה קטלוגית מועלה+אפקט נחמד במעבר עכבר.

גם כאן ניכר שנעשתה עבודת תוכן יסודית ומפורטת. האתר מכיל גם טפסי שירות לקוחות ועוד.

קליק לביקור באתר


 

אתר מפלגת הבית היהודי. צילומסך

אתר מפלגת הבית היהודי. צילומסך

 7. הבית היהודי

ראשית אפתח בגילוי נאות: זה אני בניתי את האתר. אתר הבית של מפלגת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט, הסיעה הרביעית בגודלה כיום בכנסת.

גם כאן הושם דגש בצורת סליידר על כל המסך על פעילות המפלגה. האתר מכיל המון מידע על פעילות המפלגה ועל הח,כים, נוסחי הסכמים, פרשת השבוע מאת נפתלי בנט, ערוץ וידאו ששולף אוטומטית מהיוטיוב של נפתלי בנט, מערכת ששואבת אוטומטית חדושת חיצוניות על המפלגה ומציגה אותן באתר ועוד.

האתר כמובן גם רספונסיבי וכלל פיצ'ר שמפיק QR CODE באופן אוטומטי לכל דף \ פוסט חדש שעולה באתר למידה ותרצו לקחת אותו איתכם לנייד.

קליק לביקור באתר


פורטל סרוגים. צילומסך

פורטל סרוגים. צילומסך

8. מגזין סרוגים

המגזין הפופולארי ביותר בקרב הציבור הדתי לאומי, באתר הוא מגזיני ומכיל המון מדורי תוכן ואלפי כתבות.

ניכר על האתר שהושקעה בו עבודה רבה במלאכת סידור ועימוד התוכן ובעיקר בדף הבית, שכן זה לא ממש פשוט להשתלט על כ"כ הרבה מידע.

באתר ניתן גם למצוא את תחזית מזג האוויר, מכרכת פרסומות חכמה, הרשמה לניוזלטר, ערוץ וידאו ועוד..

קליק לביקור באתר


9. מגזין גיקטיים

מגזין גיקטיים. צילומסך

מגזין גיקטיים. צילומסך

המגזין הגיקי המוביל בישראל (שגם סחבק נמנה על קוראיו הקבועים), האתר מכיל המון מידע על: אינטרנט, מובייל, עתידנות, מדע וטכנולוגיה, הון סיכון ועוד המון המון מידע שגיקים אוהבים.

באתר ניתן למצוא גם לוח אויינטים לשבועות \ חודשים הקרובים, מערכת פרסומות וחסויות, פורומים עשירים עם דיונים מעניינים לוח משרות הייקט ועוד ועוד.

האתר מעוצב בצורה מאוד נוחה לעין, הן ברמת העמוד הראשי והן ברמת הכתבות \ פוסטים, שכן תוכן האתר הינו גולת הכותרת שלו.

קליק לביקור באתר


איזי וואי פסיכומטרי. צילומסך

איזי וואי פסיכומטרי. צילומסך

10. EZ WAY בגרות ופסיכומטרי

אתר הבית של אחת ממכללות ההכנה לפסיכומטרי והשלמת בגרויות הגדולה במדינה. באתר תוכלו למצוא מדריכים שונים אונליין, לקרוא מידע על סוגי הקורסים השונים, ליצור קשר, לדבר עם נציג אונליין ועוד.

האתר הוא רספונסיבי לחלוטין ואף מכיל איזור כניסה לסטודנטים (שלא בטוח שעובד גם הוא על וורדפרס), מערכת שאלות ותשובות, מערכת תרגול ועוד.

קליק לביקור באתר


 

 11. הקרן החדשה לקולנוע

הקרן החדשה לקולנוע. צילומסך

הקרן החדשה לקולנוע. צילומסך

אתר הבית של הקרן החדשה לקולנוע, בתמיכת משרד התרבות – המועצה הישראלית לקולנוע, לתמיכה ביוצרים ישראלים. האתר מציג מגוון רחב של סיקורים ומידע אודות הסרטים אשר נוצרו \ הופקו התמיכת הקרן, מכיל מידע למגישי מועמדות, טריילרים, תרומות ועוד.

האתר הינו דו לשוני, וכן מכיל ניוזלטר ועדכונים שוטפים על פעילות הקרן.

קליק לביקור באתר


האתר של מרצ. צילומסך

האתר של מרצ. צילומסך

12. מפלגת מרצ

נו, אתם יודעים…. הסמולנים האלה 🙂 נשים רגע דעות פוליטיות בצד (זהו הרי אינו בלוג פוליטי), מבחינת האתר בהחלט שווה להציג אותו כאן במוזיאון הוורדפרס הצנוע שלי, הן בגלל עיצובו הצעיר והקליל והן כמובן כי מדובר בגוף גדול ומוכר.

באתר כמובן תוכלו למצוא המון מידע על המפלגה ופועלה (וכאן אני ממש מתאפק לא לכתוב את דעתי על כך), מידע על הח"כים מהסיעה (אני שוב מתאפק לא לכתוב את דעתי עליהם), האתר בארבע שפות ואף מכיל כפתורים להתפקדות תרומות וכו'…

קליק לביקור באתר


 

מגזין קנאביס. צילומסך

מגזין קנאביס. צילומסך

13. מגזין קנאביס

מגזין המוקדש כולו לקנאביס, וככזה הוא ככל הנראה תופס תאוצה מטורפת בזמן האחרון לאור ההתעוררות בקרב צרכני הקנאביס וההפגנות הרבות הנערכות לליגליזציה של הצמח.

האתר מכיל המון מידע, מדריכים כיצד להשיג קנאביס האופן חוקי, עדכונים שונים על הקנאביס, הן מבחינה מחקרית, חקיקה וכו', ערוץ וידאו, עמוד תרומות ועוד.

האתר עוצב ברוח צריעה ויפה על תבנית ג'ארידה המעולה אשר הותאמה לאתר.

קליק לביקור באתר


פורטל עמרי חיון. צילומסך

פורטל עמרי חיון. צילומסך

14. עומרי חיון

מגזין הרכילות והבידור מהמוכרים בישראל במתופעל ע"י הבלוגר עומרי חיון שהחל דרכו בתפוז. הבלוג סוחף אחריו קהל יעד מכל הסוגים אך בעיקר בני נוער הצופים בתוכניות ריאלטי (ומעוצב הבתאם), באתר אפשר למצוא כמובן כתבות על רכילות וריאלטי, טלויזיה, קולנוע, סלבס ועוד.

האתר גם מכיל חיפוש גוגל, מערכת באנרים וכו'…

קליק לביקור באתר


 

אתר טלחופש. צילומסך

אתר טלחופש. צילומסך

15. טלחופש תיירות

אתר תיירות מוביל לציבור הדתי המכיל המון מידע על חופשות עבור קהל היעד, מידע על מסעדות, אטרציות, מסלולי טיול ועוד.

באתר אף ניתן לערוך חיפושים עפ"י פילוחים שונים, למצוא מפות (של גוגל) ועוד.

עיצוב האתר בהחלט באוויר החופש, אך עם זאת נעים ולא עמוס בעין.

קליק לביקור באתר


מזבלה - בלוג קריאייטיב. צילומסך

מזבלה – בלוג קריאייטיב. צילומסך

16. מזבלה – בלוג קריאייטיב

אחד האתרים הפופולאריים בישראל אשר החל דרכו "כמוזיאון פרסום" של הקופירייטר דורי בן ישראל קריו, אט אט צבר האתר תאוצה והחל להכניס גם מידע חדשותי וכן תוכן ויראלי, מה שהזניק את האתר לאחד הנקראים ביותר במדינה ובתעשייה בפרט.

באתר אף קיים מדור דרושים של התעשייה, אתר הבדיחות LOL ועוד.

קליק לביקור באתר


 

טעימאוד. צילומסך

טעימאוד. צילומסך

17. טעימאוד – מתכונים

בלוג המתכונים והאוכל של השף אסף כהן, בנוי גם הוא על תבנית ג'ארידה המעולה לוורדפרס. באתר בנוי כך שיתן ביטוי מיטבי לתמונות, כמו שצריך בבלוג אוכל, מציג כיאה לאתר שכזה המון מתכונים וסיקורי אוכל מפולחים עפ"י קטגוריות ורמות מקצועיות (להכנה).

האתר אף מושקע מאוד בעמודים הפנימיים ומציג את הרכיבים ואופן ההכנה של המתכונים בצורה נוחה וקריאה, וכמובן עם אפשרות להדפסת המתכונים.

קליק לביקור באתר


 

אתר נצח יהודה. צילומסך

אתר נצח יהודה. צילומסך

18. נצח יהודה

אתר הבית של עמותת נצח יהודה (גדוד הנח"ל החרדי), האתר מספק המון מידע לחיילים ולמתגייסים והן לבוגרי היחידה, מכיל גלריית תמונות ואף דף הנצחה.

עוד תוכלו למצוא באתר גם טפסים, חדשות ועדכונים מהנעשה בעמותה ובגדוד, עמוד תרומות, עמוד יצירת קשר ועוד.

האתר מעוצב בקווים סולידיים ונעימים לעין וכן מכיל את הסליידר הראשי שנותן ביטוי למידע שרוצים להבליט באתר.

קליק לביקור באתר


 

אז כפי שראיתם (ועוד תראו, כי אני הולך להעלות עוד פוסטים כאלה), עם וורדפרס ניתן להגיע לכל רמה עיצובית ופונקציונלית, בפוסט זה ראיתם אתרים שונים ומגוונים במהותם והן בעיצוב שלהם. יותר ויותר חברות, מותגים, עסקים ואנשים פרטיים מגלים את הוורדפרס, כך שאני בטוח שלפוסט הבא כבר יהיה לי יותר חומר 😉

וכמובן… אני מזמין אתכם להשאיר כאן בתגובות גם עוד אתרים שאתם חושבים שראויים להיכנס למוזיאון הוורדפרס (חובה עם תיאורים, סתם לינקים אני אמחק).

נתראה בפוסט הבא 😉

22 תגובות
 1. מאור
  מאור אומר:

  ברכות על היוזמה. שתי הערות קטנות:

  1. לגבי אתר Fashion Forward של מאקו, שכתוב שהוא מכיל פונקציונליות די בסיסית של בלוג וכו' –
  ברמת הפרונט זה אולי נכון. עם זאת, זה בדיוק מה שאי אפשר לראות כשמסתכלים על אתר כלשהו רק בפרונט שלו – אי אפשר לראות מה הפיצ'רים שיש למנהלי האתר בממשק הניהול.
  באתר ספציפי זה יש לא מעט פיצ'רים פונקציונאליים בממשק הניהול, שפותחו במיוחד עבור האתר ולפי אפיון צרכים שהוגדר מראש, שמאפשרים למנהלי האתר שליטה בכל מיני דברים ורכיבים שונים כאלה ואחרים באתר. כמובן גם שהאתר פותח ע"ב עיצוב ייעודי ופיתוח מותאם from scracth ולא על בסיס תבניות מוכנות כאלה ואחרות.

  2. לגבי אתר סלונה -כתבת ש"אין ספק שהאתר עבר לא מעט קסטומיזציה הן ברמת הקוד והן ברמת העיצוב על מנת להתאים עצמו לקהל היעד ולצרכיו."

  אז זה לא שהאתר עבר קסטומיזציה, אלא הוא אופין מאפס, עוצב ופותח בהתאמה אישית מלאה "from scratch", ובנוסף גם כל תשתיות האתר קונפגו והותאמו לאופי האתר כדי שהאתר יפעל בצורה המיטבית לתעבורות גבוהות. הושקע שם לא מעט כסף באתר הזה.

  * גילוי נאות: אני פיתחתי את אתר פאשן פורוורד. להקמת אתר סלונה אין לי קשר.

  הגב
 2. עמיאל ריס
  עמיאל ריס אומר:

  אתר זאפו – אתר ecommerce שמאפשר עיצוב והזמנת מתנות מודפסות עם תמונה ומוצרי מיתוג ופרסום לעסקים בעיצוב אישי. האתר פועל עם פלאגין woocommerce – מערכת המכירות המעולה שפועלת על גבי וורדפרס.
  ממליצים מאוד על הקמת אתרים בוורדפרס

  הגב
  • אילן
   אילן אומר:

   שני הערות:
   1- הקישור לאתר REALDEAL.CO.IL לא עובד
   2- יש עוד אתרי מסחר שבנויות על וורדפרס שניתן ללמוד מהם?

   הגב
 3. אמיר
  אמיר אומר:

  את האתר של עדלי אנד פרטנרס, חברה מובילה למיתוג, שבנתה בין היתר את המותג muller שהאתר שלו מופיע כאן, החלטנו לבנות בוורדפרס ופנינו לשם כך לוורדפרססיסט מדהים שנתן שירות מעולה. את מירב הזמן השקענו באפיון, מתוך כוונה להגיע בדיוק לקהל היעד שלנו ולהרגלי הגלישה שלהם. באתר אפשר להגיע בקלות לעבודות שלנו ולראות קייס-סטאדיז. אנחנו מאוד שמחים עם האתר ומקבלים עליו ביקורות מדהימות. כמו כן אנו מנהלים שם בלוג בנושא מיתוג, עיצוב ונושאים משיקים.

  הגב
 4. amir
  amir אומר:

  עדלי אנד פרטנרס היא חברת מיתוג ועיצוב מובילה, שבנתה בין היתר את מותג muller בישראל, שהאתר שלו מופיע כאן בכתבה, ואחראית על מותגים כגון, טרה, בנק אגוד ורבים אחרים.
  האתר נבנה בוורדפרס תוך תשומת לב והתכוונות לקהל היעד – על פי רוב מבקרים בפעם הראשונה המעוניינים להיחשף לעבודות המשרד.

  הגב
 5. דקל
  דקל אומר:

  יש עוד אתר יפה ופשוט של וורדפרס שראיתי http://www.iphone7.co.il הוא פשוט קליק ונעים לעין
  זאת המערכת הכי פשוטה ונוחה שיש אני לא רואה שיש לה בזמן הקרוב תחליף

  הגב
 6. ליאור
  ליאור אומר:

  אתר מעולה שנבנה בוורדפרס עבור חברה רצינית המספקת מכונות שטיפה תעשייתיות לרכבים, רצפות ועוד.
  מדובר באתר קטלוג שנראה אחלה ועושה את העבודה. אין על וורדפרס.
  http://www.oz-b-g.com/

  הגב

פינגבקים וטרקבקים

 1. […] זה בא בהמשך לפוסט הראשון בסדרה שבאה להוות מעין "מוזיאון וורדפרס" ישראלי המציג את […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *