מיהו בונה אתרים מקצועי?

בונה אתרים הוא מונח שכולל בתוכו בימינו כל כך הרבה היבטים ומרכיבים, רשת האינטרנט התפתחה מאוד והיא מציעה כיום שפע אדיר של אפשרויות לעסקים וארגונים שונים. אם בעבר בונה אתרים היה מקצוע שהצריך ידע טכני ומקצועי מסובך ומורכב והמקצוע היה נחלתם של בודדים, היום יש גורמים רבים בשוק המעצבים ובוני אתרים, וכמו כן יש כלים אינטרנטיים מגוונים שמהווים מעין בונה אתרים וירטואלי בפני עצמם ומאפשרים גם ללא מתכנתים להפיק אתרים מעוצבים. אך בכל זאת, הבסיס והמהות של אתר טוב נותרו תחומים שרק מקצוענים אמיתיים ומנוסים בהיבטים המורכבים של עולם האינטרנט יכולים לספק.

היבטים של בניית אתרים

בניית אתרים היא שם כולל לתהליך מורכב שבסופו עולה לאוויר הווירטואלי של הרשת אתר אינטרנט חי ופעיל שגולשים יכולים להגיע אליו לקבלת מידע, ביצוע פעולות, יצירת קשר וכן הלאה. אך הדרך לאתר פעיל כוללת תהליכים שונים והיבטים מקצועיים שמאפשרים את התוצאה הסופית – לכן בפועל כדי לקבל אתר איכותי, המתאים למטרות ומספק תוצאות בטווח הארוך – יש צורך באנשי מקצוע מנוסים ואיכותיים. בונה אתרים יכול להיות אדם או גורם שאחראי רק לצד של עיצוב אתרים או לחלופין רק לצד הטכני של הכנסת כל פרטי העיצוב והמאפיינים השונים בדרושים באתר לקוד תכנות מקצועי ונכון שיגרום לאתר להיות מוצג ופעיל.

היבטים של בניית אתרים כוללים מחקר על מהות האתר והארגון העומד מאחוריו, קהל היעד, השוק בו פועל האתר, המטרות אותן מבקש בעל האתר להשיג וכמובן מחקר מתחרים. לאחר מכן מתחיל תהליך שאותו מוביל בונה אתרים ושכולל גיבוש שפה עיצובית מתאימה ונכונה לאתר, החלטה על מסרים תדמיתיים שיש להעביר לגולשים וכדומה. שלב הבנייה עצמו מתבצע באמצעות מערכות ניהול אתרים מתקדמות עם ממשקים עשירים שמאפשרים שלל פעולות ויכולות, כתיבת שורות קוד מקצועיות שהופכות את כל התמונות, העיצוב, התכנים וכן הלאה לאתר מלא וכולל, רכישת דומיין (שם לאתר) והעלאת האתר לאוויר בשרת אחסון מתאים ושאר היבטים טכניים שמאפשרים לאתר להיות באוויר.

בונה אתרים צריך להזין לאתר תוכן רלבנטי (שחייב להיות איכותי למטרות קידום במנועי חיפוש ומתן ערך לגולשים) וכיום נפוץ מאוד השימוש במערכות ניהול תוכן שמאפשרות בפועל לבעל האתר להוסיף תוכן ולבצע שינויים קטנים באתר בעצמו, ללא צורך בידע בתכנות או תשלום לשעות עבודה של מתכנת או בונה אתרים.

החשיבות של בונה אתרים איכותי

שוב, נכון שכיום ישנם כלי בניית אתרים אינטרנטיים וחלקם אפילו חינמיים, אך התוצאה הסופית היא פשוט לא איכותית מספיק עדיין ואינה מספיקה כדי ליצור את האפקט המלא האפשרי מפעילות נכונה ברשת האינטרנט – האתר יכול להיות יפה אך עליו גם להיות מותאם לקידום במנועי חיפוש, האתר יכול להיות זול מאוד אבל לא להתאים למטרות ולגרום לאובדן הכנסות לבעל האתר וכדומה.

בונה אתרים מקצועי אחראי לכלל היבטי האתר – עיצוב, תכנות, אחסון ועוד – רק כך ניתן להפיק את מלוא הפוטנציאל של אתר איכותי ויעיל ובסופו של דבר להעלות את החשיפה של העסק וגם את ההכנסות.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *