התחום המתפתח של בניית אתרים מאפשר כיום לבתי עסק רבים להשתמש באינטרנט למספר מטרות. אתרים תדמיתיים מאפשרים למנף את המאמץ השיווקי של העסק, לחסוך בכוח אדם וליצור קהילה של לקוחות. בנוסף לכך יכולה רשת האינטרנט לשמש בתור פלטפורמת מסחר למוצרי העסק באמצעות בניית חנות וירטואלית.

הדרישות הטכניות הסבוכות יחסית שמציבות חנויות וירטואליות הופכות אותן לאחד האתגרים המעניינים בתחום האינטרנט, וישנן כיום חברות בניית אתרים המתמחות בבנייה מקצועית של חנויות מקוונות. חשוב מאוד לפנות רק לחברות בעלות מוניטין כאלו כאשר מבקשים להיכנס לתחום כה מורכב, גם אם הדבר דורש לעיתים זמן והשקעה כספית.

תכנון חנות וירטואלית – תנאי להפעלה מוצלחת

כאשר ניגשים לבניית חנות וירטואלית עבור בית עסק יש צורך בתכנון מקדים, ובראש ובראשונה ביצירת רשימת דרישות. הבדלים בגודל העסק, סוג המוצרים ואופן הקניה יובילו להחלטות תכנותיות ועיצוביות שונות, ולכן בניית אתרים של מסחר אלקטרוני, הכוללים חנות וירטואלית, צריכה להיעשות רק לאחר שברורים כל הפרמטרים הרלוונטיים.

אחת ההחלטות שצריכה כל חברה לבניית אתרים לבצע בשלב מוקדם של התהליך, על סמך הפרמטרים שנקבעו, היא הטכנולוגיה בה יעשה שימוש לבניית החנות. בחינה מקצועית של הדרישות מאפשרת לבחור את הפלטפורמה התכנותית המתאימה לחנות הספציפית כך שתאפשר הפעלה נוחה שלה הן מצד העסק והן מצד המשתמשים העתידיים.

אפשרויות שונות לתפעול חנות וירטואלית

חנויות וירטואליות נבדלות זו מזו בפונקציות שהן מאפשרות, כאשר הפונקציה הבסיסית ביותר היא הצגת המוצרים עצמם. פונקציות מתקדמות יותר של בניית אתרים הם למשל האופציה של “עגלת קניות” אליה מוסיף הגולש מוצרים, או אפשרות לבצע חיפוש חכם של מספר מוצרים ולהשוות בין מפרטים טכניים, מחירים וכדומה.

גם פעולת הקניה עצמה, שהיא בסופו של דבר המטרה העיקרית של החנות, שונה מאתר לאתר. בניית אתרים פשוטים כוללת טופס התקשרות אשר נשלח למפעילי האתר, ובמקרה כזה ממשיך תהליך הקניה בדואר האלקטרוני או בטלפון. לעומת זאת ניתן לשלב באתר גם אפשרות לקניה ישירה בכרטיס אשראי או באמצעים דומים.

חנות וירטואלית – לא לשכוח את העיצוב

כדי שחנות וירטואלית תהיה אפקטיבית ותביא לרווח הצפוי עליה להיות נוחה לשימוש. משום כך מקצים אנשי מקצוע בתחום של בניית אתרים חלק נכבד מן הזמן לעיצוב מראה החנות, אופן הניווט וכדומה. ככל שהממשק הגרפי דרכו פועל הגולש מובן וברור יותר, כך תהיה חוויית הגלישה נעימה יותר ובעקבותיה גם הסיכוי כי ירכוש מוצרים המוצעים לו בחנות.

עיצוב חנות וירטואלית צריך עם זאת להיות לא רק מכון לנוחות השימוש אלא גם לתקשר עם העיצוב של שאר הדפים באתר, או למיתוג הכולל של בית העסק. אחידות זו קלה יחסית לביצוע כאשר אותה חברת בניית אתרים אחראית על עיצוב האתר בכללותו, אך גם במקרים בהם מוסיפים חנות לאתר קיים ניתן להגיע לתוצאה אחידה.

1 תגובה
  1. שיתוף פעולה
    שיתוף פעולה אומר:

    אשמח להחלפת קישורים, עם המילה חנות וירטואלית וכן אפשר לבצע שיתוף פעולה עמכם 
    צרו קשר למייל

    הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *