ויזה וגוגל חתמו על הסכם אשר יעודד תשלום באמצעות הטלפון הנייד

חברות ויזה, ויזה אירופה וגוגל הודיעו כי גוגל זכתה ברישיון בינלאומי ל-payWave של ויזה, המאפשר ללקוח לקרב את מכשיר הטלפון הנייד שלו אל מסוף בית העסק וכך לשלם. שיטת התשלום החדשנית של ויזה payWave מבוססת על תקשורת אלחוטית קצרת טווח ((NFC. כבר כעת ניתן לשלם בשיטה זו במאות אלפי בתי עסק ברחבי העולם.

ההסכם יאפשר לבנקים המנפיקים חשבונות ויזה ברחבי העולם לתת ללקוחותיהם לצרף את חשבון הויזה שלהם לארנק גוגל (Google Wallet) – יישום לטלפון הנייד אשר הופך את הטלפון החכם לארנק דיגיטלי. עסקה זו מהווה ניסיון נוסף של ויזה וגוגל לפשט את חווית הקנייה של הצרכנים ולאפשר להם לשלם באמצעות הטלפון הנייד.

"טכנולוגיית הטלפון הנייד משנה את השיטה בה אנשים נהגו לשלם עבור מוצרים ושירותים", אומר ג'ים מקרתי, מנהל בינלאומי של מחלקת מוצרים בחברת ויזה, "ההסכם מיישם את אסטרטגיית ויזה ומאפשר לצרכנים לבצע תשלומים ניידים באמצעות איזה מכשיר שיבחרו, תוך שימוש בחשבונות המאובטחים הקיימים כבר היום".

"ההסכם מרחיב את ארנק גוגל ללקוחות ויזה בכל רחבי העולם", אומרת סטפני טילניוס, סגנית נשיא למסחר ולתשלומים בגוגל. "זהו צעד חשוב המגשים את חזוננו המשותף לעתיד המסחר הנייד – סחר המאפשר חווית קניות עשירה עבור צרכנים וסוחרים כאחד".

הכרזה זו מהווה צעד נוסף של ויזה להציע את מוצריה כחלופת תשלום בכל ארנק דיגיטלי. הדבר כולל גם את הארנק הדיגיטלי של ויזה, עם יישום התשלום "לחץ כדי לקנות" (click-to-buy) עליו מוקדם יותר השנה. היישום מאפשר להגיע לחשבונות ויזה (גם לאלו שאינם לקוחות), תוך שימוש במחשב אישי או טלפון חכם, ולבצע רכישות מקוונות ובבתי עסק המכבדים את הכרטיס.

ארנק גוגל (Google Wallet) הוא למעשה מערכת סחר פתוחה המאפשרת לצרכנים להחזיק באמצעי תשלום, הטבות, קופונים וכרטיסי מתנה – ובהמשך הרבה יותר. גוגל עובדת עם רשתות מותגי-על במטרה ליצור חווית קניות ניידת.

גוגל אף שחררה סרטון אשר חושף את הלקוח הראשון של השירות:

אודות ויזה אירופה

באירופה יש יותר מ-430 מיליון כרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב מסוג דביט, וכרטיסים מסחריים. ב-12 החודשים שהסתיימו במרץ 2011, נעשה שימוש בכרטיסים אלו עבור רכישות ומשיכת כספים בסך 1.6 טריליון אירו. 12.5% מההוצאות של לקוחות בנקודות המכירה באירופה נעשות באמצעות אמצעי תשלום ויזה, כשיותר מ-70% מתוכם בכרטיסי ויזה דביט.

ויזה אירופה שהפכה לחברה בע"מ ביולי 2004 נמצאת בבעלות של יותר מ-4,000 בנקים אירופאים המפעילים אותה. באוקטובר 2007, ויזה אירופה הפכה לחברה עצמאית בנפרד מחברת ויזה הבינלאומית, עם רשיון בלעדי, תמידי ושאינו ניתן לשינוי באירופה. כמערכת תשלומים המיועדת לאירופה, החברה יכולה להגיב במהירות לצרכי השוק הספציפיים של הבנקים האירופאים ולקוחותיהם – בעלי כרטיסים וקמעונאים – ולעמוד ביעד הנציבות האירופאית ליצירת שוק פנימי אמיתי לתשלומים.

יותר מקומות ברחבי העולם מכבדים את הכרטיסים של חברת ויזה מאשר כל חברה אחרת. בנוסף, ויזה/פלוס היא אחת מרשתות הכספומטים הבינלאומיות הגדולות בעולם, המציעה גישה לכסף מזומן במטבע המקומי ביותר מ-200 מדינות.

השוק הישראלי מהווה חלק מפעילות ויזה אירופה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *