אז מי מכם ששדרג לגרסה האחרונה של וורדפרס (3.4.2 נכון לכתיבת פוסט זה) בוודאי נתקל בבעיית השדות המיוחדים כאשר רוצים להעלות פוסט עמוד חדש.

אם אתם עובדים בשוטף עם בוורדפרס בוודאי נתקלתם בבעיה המעצבנת שעיקרה הוא כזה: כאשר מזינים שדה מיוחד (Custom Fields) לפוסט או עמוד חדש ולוחצים על (הוסף דשה מיוחד) – המערכת לא מוסיפה אותו באופן אוטומטי לרשימת השדות המותאמים אישית ובכלל לא מציגה את השדה שזה הרגע הוספנו, רק לאחר פרסום שמירת טיוטה אנחנו מגלים שהשדה אכן נוסף לפובט ואת האפשרות להוסיף שדות נוספים.

מה שאומר במילים פשוטות: שאם יש לנו כמה שדות מותאמים אישית בפוסט (ולפעמים זה הרבה) – צריך לשמור טיוטה לעדכן על זה שדה מותאם אישית – וזה ממש לא לעניין!

באגים בוורדפרס

באגים בוורדפרס

מה עושים? בוורדפרס תמיד צצים “באגונים” כאלו ואחרים בעדכוני גרסאות והקהילה הגדולה של מפתחי ומשתמשי וורדפרס תמיד מדווחת עליהם במהרה ע”י הממשק העומד לרשותם וכן וורדפרס דואגת לעדכן ולהוסיף קבצי תיקון במידה ואומתו הבאגים ע”י מפתחי הליבה.

כמו למשל גם במקרה הזה – שחחרו המפתחים קובץ תיקון לגרסה החדשה אשר פותר את בעיית השדות המותאמים אישית.

אבל יש עוד דרך שלדעתי גם יותר יעילה וטובה לטווח הארוך – הורדת תוסף HOTFIX אשר מפתחיו נשארים עם האצבע על הדופק ומתעדכנים על כל באג שיוצא בגרסה שדרוג חדש של וורדפרס ומפתחים לו תיקון בהתאם.

מה זה אומר? שבכל פעם שצץ באג – כבר יום יומיים לאחר מכן יצא עדכון לתוסף אשר סוגר את הפינה שלו.

להורדת התוסף לחצו כאן

וזה כמובן מראה לנו על עוד אחד מהיתרונות הגדולים של וורדפרס – מליונים ברחבי העולם שמשתמשים במערכת וכן נכונים לפתח לה תיקונים תוספים ועזרים הזמינים לכל, ולהישאר תמיד בקדמת הטכנולוגיה.

תוסף HOTFIX לוורדפרס

תוסף HOTFIX לוורדפרס

1 תגובה

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] מסויימת עם השדות המיוחדים ועל פתרון הבעיה הזו כבר עלה פוסט […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *