מאת: צוות האתר IndiviDual

בישראל מאות אלפי עסקים המוגדרים “עסקים קטנים” המעסיקים פחות מ- 100 אנשים כל אחד. כל עסק נשען על פרסום כלשהו – בין אם מדובר בעבודות מפה לאוזן, קמפיינים במדיות השונות: טלויזיה, רדיו, שלטי חוצות, סטיקרים, וכמובן קמפיין פרסום בגוגל.

מנוע החיפוש של גוגל זוהי נקודת המפנה בפרסום של כל עסק. לגוגל עשרות מיליוני חיפושים מישראל בלבד בכל יום, כל שאילתת חיפוש בנושא מסויים. ישנן שאילות הזוכות לפופולאריות רבה יותר ופחות, אך אין נושא שלא מחופש בגוגל בסופו של דבר. בעלי עסקים גילו את הפוטנציאל הכלכלי הטמון במנוע החיפוש ומפרסמים שם בצורה אורגנית ובצורה ממומנת. מאמר זה מציג את היתרונות של פרסום בגוגל עבור עסקים קטנים בעלי תקציב פרסום מוגבל, איך ניתן למצות תקציב פרסום בגוגל עד תום.

לצורך הדוגמא, אתה בעל עסק חדש לחלוטין שנמצא עכשיו בתהליכי הקמת העסק. לא משנה אם אתה יועץ מס או חנות למכירת אביזרי מחשב, אתה חייב לקוחות על מנת לבנות את העסק שלך. מנוע החיפוש גוגל מספק פניות מיידיות על ידי פרסום נכון בגוגל אדוורדס – הקישורים הממומנים של גוגל. בתוך סדר גודל של שעה מהרגע שתחליט שאתה מעוניין לפרסם בגוגל הקמפיין שלך כבר יכול להיות באוויר וסבירות גבוהה שתתחיל לקבל את הפניות הראשונות. כוחו של גוגל עצום, וישנם תחומים בהם ההחזר עבור ההשקעה עבור פרסום בגוגל באותו התחום גבוה מאוד ולעיתים מתקבל רווח הכפול פי כמה וכמה מאשר תקציב הפרסום.

על מנת לבנות ולהפעיל קמפיין פרסום בגוגל אנחנו נזדקק לשירותיו של מומחה פרסום בגוגל המוסמך על ידי גוגל לתת שירותי הקמה ותחזוקה של קמפיין אדוורדס.

מומחה שכזה ידע איך לבנות את קמפיין הפרסום שלנו בצורה היררכית נכונה על ידי שימוש בכל הידע והניסיון שצבר בכדי לבנות קמפיין רווחי. כמובן שלצורך הקמת קמפיין רווחי נזדקק לשירותי בניית דפי נחיתה שיווקיים ומעוצבים עבור הקמפיין שלנו. על הדפים להבנות על ידי מקצוען בתחום בלבד שיודע איך ליצור דף נחיתה ממיר. המרה יכולה להיות יצירת קשר טלפוני, שליחת טופס יצירת קשר למייל, הורדת תוכנה, רכישת מוצר דרך האינטרנט ועוד. מקצוען דפי נחיתה ידע איך לייצר את דף הנחיתה עבור הקמפיין שלנו בצורה שיווקית כמה שיותר.

בהמשך לבניית הקמפיין בגוגל, על האדם שבונה ומתחזק עבורינו את הקמפיין להיות מודע לכל הפרמטרים הקיימים ולהתייחס אליהם בהתאם. פרמטרים כמו “ציון איכות” ו- “מודעות” של הקמפיין חייבים להיות מדורגים ברמה הגבוהה ביותר. דירוג גבוה של הפרמטרים יגרום להחזר גבוה יותר עבור ההשקעה, דירוג גבוה יותר במנוע החיפוש ואחוזי הקלקה גבוהים יותר. מפרסם יכול לבחור את התקציב היומי והחודשי שהוא מוכן להשקיע בסה”כ (לדוגמא 50 שקל ביום שהם מקסימום 1500 ש”ח בחודש).

לסיכום, פרסום בגוגל אדוורדס הוא אחד הכלים לפרסום ושיווק עבור בעלי עסקים קטנים וגדולים ויכולים להפוך כל עסק קטן לעסק גדול. החשיפה היא אינסופית ולכן לפני שבונים לבד קמפיין כדאי ורצוי להתייעץ עם מומחה פרסום בגוגל.

1 תגובה
 1. ציפי נחליאלי
  ציפי נחליאלי אומר:

  אתמול פורסם מיזם לבנית אתר לעסקים קטנים חינם לשנה בגוגל ברצוני לבנות אתר כזה לעסק שלי , כיצד נעשה הדבר?
  בברכה
  ציפי נחליאלי

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *