טוב, אז הפוסט הזה לא הולך להיות קל, והוא בא בעקבות תופעה שכנראה כולם נחשפו אליה לאחרונה באינטרנט, לתופעה הזאת קוראים “מומחים”, לא באמת מומחים, יותר נכון כאלו שמעידים על עצמם כמומחים רק על מנת להוציא כסף, וכמה שיותר מבעלי עסקים תמימים ולא לתת להם שום ערך של ממש.

בתור אחד שעובד המון עם בעלי עסקים קטנים – ממש נמאס לי מזה! ובפוסט הבא אני הולך לכתוב כל מה שאני חושב על אותם רמאים שגורמים להמון בעלי עסקים קטנים בעלי מוטיבציה לשלם המון כספים מיותרים, ובתמורה – להוציא להם את הרוח מהמפרשים ותו לא!

הרקע לתופעת המומחים באינטרנט:
תופעת המומחים בארץ הינה תוצר של 2 דברים עיקריים:
הראשון: שיטות שיווק נלוזות ביותר מחו”ל שהגיעו רק לאחרונה לישראל ומתעלמות מכל קוד מוסר אפשרי.
השני: אנשי MLM שגילו את האינטרנט, ודיברתי עם כ”כ הרבה אנשים בתחום שיכולים להעיד שהתעשיה הזאת מבוססת על אשליות.

אני כמובן לא אנקוב בשמות בפוסט הזה מפאת כבודם של אנשים, אך בהחלט אצטט דברים ששמעתי משיחות כאלו ואחרות עם אנשי אינטרנט ומשווקים מכל הסוגים ומכל התחומים.

בחו”ל אני כבר רואה שצולבים אנשים כאלו על ימין ועל שמאל, אך בישראל עדיין אין מודעות רבה לכך ולכן אני רואה כמעט בכל יום בעלי עסקים תמימים שנופלים בפח ומשלמים על אשליה חסרת בסיס.

אז מה השיטה? איך המומחים מוציאים ממך כסף?
קודם כל מתבססים על האשליה הגדולה ביותר בעולם המודרני של ימינו – כסף! הכל חייב להיות במעטפת נוצצת עם טקסט שיווקי מתחכם ובלי לדבר בכלל על המוצר, אלא רק על “הבנפיט” כביכול שהמוצר יכול לתת לך, רוצים להשאיר אותך עם ריר על השפתיים ואז לכוון אותך לבצע פעולה (שבהמשך הפוסט אפרט אילו פעולות בדיוק).

למה רוב קהל היעד של “המומחים” הוא בעלי עסקים קטנים? מכיוון שאחד הדברים הקשים ביותר לעסק קטן בעולם המודרני הוא השיווק, והשיווק הוא מה שבסופו של דבר מביא לך את הפרנסה הביתה ומייצר עבודה וכסף – זה בעצם משחק על הצד הרגיש ביותר והחשוב ביותר לעסק, אותם “מומחים” ישמחו למכור לכם “נוסחאות קסם”, כיצד להגדיל את המכירות שלכם באופן משמעותי ובזמנים קצרים יחסית. ולמה?…. עברו לפסקה הבאה.

כמו שכבר אמרתי – לאחר שאתם קוראים את הטקסט השיווקי הנלוז, “המומחים” לא רוצים להשאיר לכם מקום לספק, להכניס אתכם לאופוריה מסויימת, שתראו כבר את העסק מצליח ואת הכסף נכנס בעיני רוחכם ותבצעו פעולה כאן ועכשיו!

בעל עסק מבולבל שניצב בפני עולם השיווק באינטרנט

בעל עסק מבולבל שניצב בפני עולם השיווק באינטרנט

וכאן השיטה:

1. לפרסם במדיה חברתית שורות מחץ כלשהן עם קישור…
2. לקחת אתכם לעמוד נחיתה מסוגנן מבחינת טקסט (וזוועתי מבחינה גרפית)…
3. בעמוד יהיו או כפתור תשלום ע”י פייפל או הרשמה לרשימת התפוצה
4. לאחר שנרשמתם – תתחילו לקבל טיפים בשקל תשעים שרובם אפילו חסרי בסיס, וגם חומר שיווקי כמובן…
5. ו… זהו אתם בידיים שלהם!

ברגע שתרצו לקבל שירות כלשהו – אתם תשלמו לפחות פי 3 יותר מהמחיר הממוצע בשוק ותקבלו לפחות פי שלוש פחות מהמקובל בשוק, הפסד מכל הכיוונים.

מה המומחים ינסו למכור לכם?
לרוב לא מוצר, אלא קורס מסויים “שילמד אתכם את הסודות” (הם משתמשים הרבה בביטוי הזה), אחרי שפתחתם את הארנק והוצאתם את הכסף… מבחינתם אתם יכולים ללכת לה****, יתנו לכם משהו חפל”פי רק כדי לסמן וי על “סיפקתי מוצר”, ידאגו כמובן שתצאו עם אנרגיות טובות אחרי הקורס כדי שתלכו ותפיצו את זה הלאה…. אבל זהו! לטווח הרחוק זה לא יתרום כלום לעסק שלכם!

קהל היעד של אותם מומחים הוא בעצם אנשים תמימים בעלי פערים טכנולוגיים עצומים משאר העולם המודרני, רק כך הם יכולים לקנות את הבולשיט שאותם “מומחים” מוכרים. אז אם אתם לא מבינים במחשבים יותר מידי (וזו לא בושה..), תסתכלו בשבע עיניים ותדעו לזהות את אותם מומחים ולהיזהר מהם כמו מאש!… וזה מביא אותנו לנקודה הבאה…

כיצד לזהות “מומחים” ברשת?
1. בד”כ לאותם אנשים יהיו עם 4000+ חברים בפייסבוק – כי הרי כולם רוצים לקבל טיפים ישירות “מהמומחה”, הם גם לא יעדכנו סטטוסים אישיים – אלא רק דברים בנושאי שיווק עם שורות מחץ נוצצות שיגרמו לכם ללחוץ על הלינק…

2. עמודי נחיתה שמבטיחים המון – וכאן מאוד חשוב לתת את הדגש! אם תדעו לאתר את עמודי הנחיתה של “המומחים” – תדעו כיצד להיזהר מהם! עמוד נחיתה של “מומחה” יהיה בד”כ בסגנון הבא: עיצוב מינימליסטי, עם המון טקסט ובלי גרפיקה בכלל, בד”כ גם יהיה שם סרטון וידאו המכוון אתכם לפעולה (כאן ועכשיו כבר אמרנו?), יהיה שם לינק לתשלום ע”י פייפל או הרשמה מיידית לרשימת התפוצה, בד”כ לקבלת ספר כלשהו (כבר אמרתי כאן ועכשיו נכון?).

3. רשימות תפוצה – רוב מוחלט של “המומחים” משתמשים ברשימות תפוצה כדי להגיע אליכם ישירות למייל, הם רוצים שתהיו בידיים שלהם!. הדבר הזה לדעתי מתבסס על עיקרון פשוט – אם אתה לא מאמין במוצר שלך, אתה לא מאמין שאנשים יגיעו אליך, לכן אתה צריך להגיע אליהם והכי קרוב, ובתדירות גבוהה….למייל שלהם! להציף לכם את המייל בכל יום בדברים שהם כביכול בעלי ערך, אך כל מה שהם נותנים הוא לשבות אתכם עוד ועוד אצל אותו אחד שאח”כ ימכור לכם מוצרים חסרי ערך במחירים לא הגיוניים.

וחשוב לי להבהיר כאן משהו – לא כל מי שמשתמש ברשימות תפוצה או בשיטות האלו הוא שרלטן, אבל רוב השרלטנים כן משתמשים ברשימות תפוצה….

4. אתרי טיזזינג ולא אתרי תוכן – לרוב האתרים של אותם “מומחים” לא יספקו לכם המון תוכן, אלא תקצירים מסויימים “על דברים מדהימים” שאתם יכולים לעשות באינטרנט ועד כמה זה טוב כביכול, וכמובן על מנת לקרוא לראות את ההמשך – תצתרכו לבצע פעולה כלשהי…

דברים שאתם (בעלי עסקים) צריכים לקחת בחשבון…

ע”י שימוש בכל השיטות הנלוזות של המומחים, אי אפשר למכור מוצרים – אפשר למכור אשליות! לכן אם אתם מציעים מוצר ממשי ללקוח, ממש לא כדאי לכם להתעסק עם מומחים! או עם השיטות שלהם. אפשר למכור קורסים… עוד שאר ירקות בסגנון הזה. אני רוצה לראות מומחה שע”י השיטות שלו אפשר למכור מסכי פלזמה או שירותי שליחויות לעורכי דין (מוצרים ממשיים).

אם כל מה שחשוב לכם הוא רק כמה כסף יכנס – בהתעלם מכל קוד מוסרי אפשרי – אז קדימה, לכו על זה, על השיטות של “המומחים” ותשתעבדו לניירות עם מספרים ותמונות של נשיאים מתים עליהם.

ועוד משהו בנימה אישית לאותם “מומחים” באינטרנט….

מה, אתם עד כדי כך אפסים? הרי מי שמוכר לאנשים אשליות תוך כדי זלזול באינטלגנציה שלהם ובכל קוד מוסר אפשרי – הוא אפס! אז סבבה… אתם מביאים בסוף החודש משכורת יפה  הביתה (ת’אמת… רק מעטים מהמומחים), אבל אתם הולכים לישון טוב בלילה לאחר שרימתם ביודעין כ”כ הרבה אנשים?

ברור לכם שהערך המוסף שאתם מעבירים להם (בעלי העסקים) הוא מינימלי ובתמורה לכך אתם גובים תעריפים חסרי תקדים.

אולי זה גורם לכם לסוג של הרגשה של סיפוק מכיוון שהתמכרתם לחומריות של הכסף, בהתחשב בהלך הרוחות שהולך בעולם ה-MLM והמומחים האינטרנטיים למיניהם, אבל אי פעם השכלתם להסתכל קצת מעבר ולראות כמה אנשים טובים נפגעו על מנת לשרת את תאוות הבצע שלכם?

ובכלל… כיצד בן אדם יכול להעיד על עצמו שהוא מומחה? אילו פרמטרים מעידים על כך? אין פרמטרים מוסכמים לבדוק זאת ולכן רק קלי דעת קוראים את הטייטל הנוצץ של “מומחה” ונשאבים לתוך זה. זה לא שונה בהרבה ממנהיגי העולם הערבי… בואו נקביל את זה: כריזמטיים שמשפיעים על צבא של קלי דעת ע”י אשליה (דת במקרה של מנהיגי העולם הערבי, כסף במקרה של המומחים). אז גם אחמדינג’אד הוא תותח? הוא הרי סוחף אחריו המונים… (הוא אפס!)

זה לא שאני משווה, אבל השיטות של “המומחים” הן אותן שיטות – למכור לאנשים שלא מבינים יותר מידי את האשליות, בהתבסס על אשליות, אולי עם טיפה כריזמטיות ונאומים (טקסטים) מפוצצים.

זה לא שאני חלילה רוצה להרוס לאנשים, אני פשוט נפגש יום יום עם בעלי עסקים קטנים ויזמים, ומאוד כואב לי כי אני רואה ממש מקרוב אילו אנשים טובים הם אלו שבאמת רוצים להצליח בשיטות לגיטימות, ואז בא איזה אידיוט ומוציא מהם כסף תמורת כלום! בואו נתעלם לרגע מהכמה אלפי שקלים האלו… זה הקטע המזערי, אתם יודעים כמה זה מוריד ליזמים צעירים את הרוח מהמפרשים אחרי שהם קיבלו כוויה כזאת?!

היזהרו והשמרו טוב טוב! ותדעו לזהות ולהבחין בין מי שבאמת מספק לכם  ערך לבין סתם אידיוט שמתחבא מאחורי סיסמאות נוצצות כדי למכור לכם “מוצר” לא יעיל בעלי. ועוד דבר….

אתם יכולים למצוא כל דבר בחיפוש של כמה דקות בגוגל או לשאול שאלות בפורומוים מקצועיים למיניהם, אתם לא צריכים להרשם לשום קורס על מנת לקבל ידע כזה או אחר! זה בדיוק העיקרון הבסיסי של האינטרנט – שיתוף מידע! על כל עניין הכפר הגלובלי בטח כבר שמעתם – כל הידע האנושי שבעולם הפיזי – מרוכז בעולם הוירטואלי המקביל, ואין שום צורך להוציא סכומי עתק על מנת לקבל אותו!

בגלל זה אתרים ומנועי חיפוש כמו גוגל עלו לגדולות – הם מאפשרים לדלות מידע ולמפות את המידע בתוך האוקיינוס של האינטרנט בשניות.

תהיו ממוקדים ותצליחו! כל אחד יכול לעשות את זה בזכות עצמו! תאמינו בעצמם, במוצר שלכם ופשוט קפצו למים! הכל ניתן ללמידה ולעשיה במהלך הדרך…

91 תגובות
 1. קיצור כתובות
  קיצור כתובות אומר:

  יואב אמרת פה הרבה דברים נכונים.
  אני מכיר כמה וכמה “מומחים” אשר טוענים שהם גילו את הנוסחה המנצחת
  ומוכרים באלפי שקלים את הקורס שלהם.
  היום כל אחד שמשחק באופציות בפייסבוק כבר נהפך למומחה.
  רק חבל שבעלי עסק נופלים לפיתויים האלה.
  תודה רבה יואב על שחלקת איתנו את הכאב שיושב לך כנראה כבר המון זמן.

  הגב
  • מירב שביט בן-פורת
   מירב שביט בן-פורת אומר:

   לא רק זאת שהם כותבים שהם מומחים, הם גם מזלזלים במומחיותם של אנשי מקצוע אחרים.
   בושה ולאינטליגנציה, זוהי תופעה שהולכת וגדלה!

   הגב
 2. קובי
  קובי אומר:

  היי
  בהחלט ניתן לקרוא שכתבת את זה מכל הלב ובעצבים רבים על כל ה “מומחים”
  אני רוצה לחזק את הנושא שכל המומחים שפגשתי בלי יוצא מהכלל מוכרים אויר או מוצר וירטואלי, והם תמיד יעסקו במשהו שיגדיל לכאורה את כמות הלקוחות/הכנסות שלך לדוגמא: קורס פייסבוק וירטואלי, קורס קידום אתרים וירטואלי, בואו ללמוד איך ליצור סרטון וידאו שיגדיל לכם את המכירות, רכשו את הספר…שהוא PDF כמובן.
  נ.ב
  למען ההגינות אני מופיע בפורום שאני פעיל בו עם חתימה של “מומחה ג’ומלה” ומרגיש לא בנוח עם זה בגלל זילות המונח ולמרות הבטחון הרב שיש לי במוצר.

  הגב
 3. היידה
  היידה אומר:

  צודק במאה אחוז על התופעה.
  עם זאת צריך לסייג, לא כולם “מומחים” במובן השלילי של המילה.
  אותם דפי נחיתה שאתה מציג כאן הם פורמט די ידוע של דפי נחיתה בשלל אתרי תוכניות שותפים.   תוכניות שותפים הם לא MLM והם עוד אמצעי לשיווק של מוצרים שונים ברשת תמורת עמלות.
  אני בהחלט מסכים אתך לגבי הרבה דפי נחיתה שלא נותנים שום ערך מוסף ללקוח או לגבי חברות שרלטניות, אבל חשוב גם לבוא ולהגיד לכל הלקוחות שלא כל מי שרשום לו מומחה הוא אכן שרלטן.
  גם נושא של רשימות תפוצה נחשב לדרך יעילה מאוד לשמירה על קשר עם הגולשים ועדכונם באופן שוטף.   זה נכון שהן משמשות על הדרך גם להחדרת מסרים שיווקיים ללקוחות אבל זו גם אחת המטרות שלהם.
  תיקח לדוגמה את הקורס של רוני הורוביץ והדרך בה הוא מלמד כיצד לשווק בעזרת מיילים ללקוחות – המידע שהוא נותן בעל ערך רב ורוני הורוביץ הוא בהחלט בהגדרה של מומחה לכל הדעות בקהילת האינטרנט בארץ.
  אז אין ספק שאני יודע מאיפה אתה בא והסיטואציה בה לקוחות רבים נפגעים ממומחים – אך באותה נשימה חשוב להגיד שלא צריך לפחד מכל מי שמשווק לכם באינטרנט – גם אם זה דרך מיילים או דרך דפי נחיתה.
  וחוצמזה אתה אש אחי
  אנידור
  כתיבת תוכן

  הגב
 4. אביחי חורי
  אביחי חורי אומר:

  אתה צודק,
  אבל צריך לזכור שיש כאלה שהם באמת מומחים והם גם עובדים בחלק מהשיטות הנ”ל
  אבל הם לא מבטיחים הבטחות כאלה ואחרות שאי אפשר לקיים.
   
  בקשר לקבלת מידע, לא כולם יודעים ולא כולם רוצים לחפש את המידע המפוזר ברשת ומעדיפים לקבל הכל במקום אחד.
  מה גם שיש ידע שלא מופרסם והוא מהניסיון האישי של המחבר.
  ישנם תחומים שבהם רב הנסתר על הנגלה, ולכן בתחומים כאלה הניסיון חשוב מאוד.

  הגב
 5. ענת
  ענת אומר:

  לי ממילא אין תקציב להרשם למשהו שעולה כסף, אבל הקורסים החינמיים של חלק כן תורמים הרבה ערך מוסף. אז אני, שאני אוטודידקטית מטבעי, נעזרת בכמה שיותר אפשרויות חינמיות ללמידה. גם המומחים שמלמדים קורסים בתשלום, מלמדים גם דברים בחינם, אז יש ביניהם כמה שאני כבר לומדת מהם לא מעט. אני מספיק עירנית ואחרי שיעור או שניים מזהה מי כדאי להמשיך ללמוד ממנו ומי סתם זבל. גם אנשי שר”ש לא “מוכרים רק את זה, אלא גם שיטות שטובות גם להרבה מטרות נוספות. אז למרות שאני ממש אנטי שר”ש (לפחות לעצמי), אין לי בעיה ללמוד מכאלה ששר”ש הוא רק אחד מעיסוקיהם, אל מי שזה עיסוקו היחיד לא אתקרב.
   
  בקיצור יש הרבה מומחים אמיתיים ברשת ואפשר להרשם לקורסים, רק לפקוח עיניים ולהזהר משרלטנים.

  הגב
 6. אפרת
  אפרת אומר:

  אתv יודע מה הבעיה שלי עם ה”וואנט טו בי” האלה??? מעבר לעובדה שדוחפים תוכן שיווקי ברמה ז’… אני, האדם הפשוט, כשאני רוצה באמת לפרגן למישהו – ישר שואלים אותי אם קיבלתי על זה כסף… מרוב ריבוי הדרעקס האלו … כל פוסט מחפשים שיווק. זה מרגיז. :/

  הגב
 7. Proekt
  Proekt אומר:

  פוסט מאוד מניין
  כל הכבוד !
  תמיד התנהגתי ל”מומחים”  עם חיוך 🙂
  אבל אינטרנט זה שוק –
  ומתמש הוא לקוח פוטנציאלי.
  צריך רק לשמור על אצמך!
  וכמובן על איכות המוצר
  תתחילו לחשוב ולפתוח ראש
  http://www.proekt.co.il

  הגב
 8. רועי
  רועי אומר:

  שליחה וכל האלה שעלאק מפרסמים אותך בפייסבוק, מה הם עושים? עושים לך טאב מעוצב, מפרסמים תמונות בשמך ולייקים ושאר ירקות? איך הם שונים בדיוק מכל אלה שתיארת פה?? הרי הכל אפשר לעשות לבד עם קצת קריאה באינטרנט, לא צריך לשלם 4000 ש”ח פלוס בחודש לאיזה ילדה שמתלהבת מפייסבוק וטוענת שהיא תשפר לך את המותג ועוד מילות שיווק מפוצצות…

  הגב
 9. רביב
  רביב אומר:

  הכי חשוב לזהות נוכלים-
  החודש הרווחתי 197.321 שקלים ע”י השיטה שלי.
  הם אשכרה חושבים שסכום מדיוק יעלה את רמת האמינות.
   

  הגב
 10. יוני
  יוני אומר:

  קודם כל זו כתבה טובה. כבר מזמן התרעתי על כך שמומחי שיווק בפייסבוק בדרך כלל לא שיווקו שום דבר בחיים חוץ מאת עצמם. פעם ביקשתי מכזה מומחה שיעשה לי ניתוח פורטר לשוק או שיסביר לי איך הוא עושה מפה תפיסתית או קצת על גישות בשיווק (הכל חומר בסיסי מתואר ראשון בשיווק ומנהל עסקים) מיותר להגיד שלא היה לו מושג על מה אני מדבר
  אתה שוכח את מה שחשוב הוא אמר לי . מה שחשוב זה שתהיה לך רשימת תפוצה כמה שיותר גדולה ……
  אתם הבנתם את זה? מומחים לשיווק או מומחים לספאם….אם תרצו יש לי רשימה של כל השרלטנים שמרתי אותה כי חשבתי שזה יהיה מעניין לעשות רשימת תפוצה של ספאמרים מציקים….(שכולם כולם מדברים באותה שפה ולמדו את אותה שיטה )
   

  הגב
 11. יאיר
  יאיר אומר:

  אולי אני עוד אחד מאלה שמודים לך על הפוסט הזה. אני עברתי קורס אנטרנטי (שעלה לי ימבה כסף) אצל אלי שביט והגעתי לשיעור שבו הוא אומר לי “עד שלא יהיו לך 100 מנויים לאתר שלך” לא תוכל להמשיך בקורס. ואז הגעתי למסקנה שיש לי עסק עם רמאי, מכיון שהוא מבטיח בתחילת הקורס שאם עמדת בכל המטלות ועדיין לא הכנסת X כסף כל חודש, הוא מחזיר לך את כל הסכום ששילמת.
  אז כן, אני אכלתי אותה אצלו, כי האתר לא מכניס גרוש (קליינט אחד בחודש, אני יכול לעשות גם בלי קורסים).

  הגב
  • משה
   משה אומר:

   היי יאיר

   חשבתי לעבור אצלו קורס גם כן
   מעניין אותי להבין למה לא הצלחת לעבוד לפי הקורס שלו
   sh.770.p(at)gmail.com

   הגב
  • אהרן
   אהרן אומר:

   יאיר, סורי על התגובה – אבל אתה איש קטן
   כי אני השתתפת בקורס אחד ועוד אחד של אלי וזה שווה כל שקל,
   אם אתה לא הצלחת (למרות שזה קורס שנוגע בביסיק) כנראה אתה באמת איש קטן כמו שאלי עצמו מציין

   הגב
   • טליה
    טליה אומר:

    אז הגורו עבד עליך טוב טוב אני מבינה!
    ככה עובד גורו!
    אם הוא היה באמת ישר, לא היו כלכך הרבה תלונות עליו!
    הוא גר בגיאורגיה, שיטה נהדרת לעקוץ עם שלא יכול לתבוע אותו!
    מאוד יכול להיות שאתה שייך לצוות שלו, הוא משלם כספים ככל הנראה לאנשים שיטקבקו עליו, שילקקו לו ושיראו שעל חלק הוא כביכול כן עובד…
    לך תודה לו, שלא יקרא לך חזיר..

    הגב
  • רון גולן
   רון גולן אומר:

   לאלי שביט יש כישורי קופירייטינג מצויינים שבזכותם הוא בטח מצליח להפיל הרבה אנשים בפח, מצטער לשמוע שזה קרה גם לך…
   אבל נורה אדומה צריכה להדלק רק מלהכנס לאתר שלו – כבר בכותרת האתר שלו כתוב ‘הפרופסור לבניית עסקים באינטרנט’ – איזה אדם מחליט על דעת עצמו לכנות את עצמו פרופסור? פרופסור הוא תואר שניתן לא סתם כך לכל מי שחושק בזה…
   ועוד דוגמא שראיתי באתר אחר שלו – בסרגל העליון של האתר הומביז, כלומר במקום בולט שכולם ישר רואים, יש קישור שבו כתוב ‘ייעוץ עסקי אישי של אלי שביט’ ואחרי שאתה לוחץ על הקישור אתה מגיע לדף ארוך ומפורט על הייעוץ האישי שהוא נותן, כולל המלצות מלקוחות ‘נבחרים’, וכשאתה מגיע לסוף הדף כתוב שאלי שביט כבר לא נותן ייעוץ אישי ומופיעים קישורים לקורסים שלו. איזה אדם שם במקום בולט קישור לקבלת ייעוץ אישי שהוא לא באמת נותן?
   וגם ‘בית התוכנה’ שלו שהוא אוהב לספר עליו ‘לא מקבל הזמנות עקב עומס בעבודה’. עכשיו, ההודעה הזו מופיעה כבר מלא זמן. איזה עומס בדיוק? מתי ראיתם אתר שנבנה ע”י למונס? אני לא ראיתי מעולם למרות שאני לרוב מסתכל בתחתית האתר מי בנה אותו. וחוץ מזה, כשיש כ”כ הרבה עבודה מגדילים את החברה, לא? אלא אם כן זאת לא האמת…
   בקיצור, מדובר באדם עם כישורי שכנוע מאוד גבוהים. חדי אבחנה יכולים לזהות שמדובר ככל הנראה בנוכל

   הגב
   • אבי
    אבי אומר:

    הוא קיבל תואר פרופסורה להקמת עסקים קטנים ובינונים מאונברסיטת אוסקר שינדלר.

    הגב
 12. אמיר
  אמיר אומר:

  כתבה מצויינת שנכתבה מהלב ומתארת בעיה אמיתית.

  הבעיה איננה בשיטה עצמה, השיטה באמצעותה מומחה ממתג עצמו על מנת לזכות בהכרה.

  הבעיה היא במוצר או בשירות המוצעים.

  מה רע במעצב פנים שמיישם את השיטה ונותן טיפים בנושא עיצוב פנים על מנת לקדם את עצמו?

  אם אני ערב שיפוץ, אשמח להצטרף לרשימת תפוצה של מעצב שכזה ולקבל כמה טיפים.

  כמובן שהמסר והכוונה מאחורי זה – להציע שירות עיצוב פנים בתשלום, בסופו של דבר.

  זה גם הרעיון מאחורי כל אלו שיש להם מדורים מקצועיים בתחומם ברדיו או בטלויזיה.

  כשתחפשו בעלי מקצוע באותו תחום ותיתקלו בהם, תאמרו לעצמכם שמדובר במומחים, הרי יש להם פינה ברדיו או בטלויזיה.

  כך שמיתוג אישי באמצעות הפצת מידע מדוד בחינם, איננו פסול כשלעצמו.
  מצופה מכל לקוח שיידע לבחון את בעל המקצוע ולהשוות את הצעתו למתחרים ולא יסתמך רק על כל שקרא טיפים שלו והתרשם.

  מה שפסול הוא השימוש שעושים חלק מהאנשים בשיטה, כשהם אינם מציעים מוצר או שירות אמיתיים אלא “ידע” מלווה בהבטחות, ידע שלא קל למדוד אותו, בלתי אפשרי מבחינה מעשית להשוות אותו למתחרים כפי שאפשר לעשות עם הצלם או מעצב הפנים.

  לכן הבדיקה צריכה להיות מה המוצר און השירות שמאחורי “הידע”, ואם מדובר במוצר או שירות שניתן למדוד את איכותו ולהשוותו למתחרים, אין בכך פסול, לדעתי לפחות.
  אם מדובר במכירת ידע לשמו ותו לא – היזהרו!

  הגב
 13. טלי אברהם
  טלי אברהם אומר:

  המשפט האחרון קנה אותי לגמרי, יחד עם זאת מסכימה רק ב 90% אני למשל זקוקה לקורס השיווק באינטרנט שאני לומדת עכשיו אצל לילך אלון, למרות שיש הכל ברשת, היא עושה לי סדר בראש, ואני לומדת להתנהל נכון.
  תודה והמשך יום טוב.

  הגב
 14. איתן גינוסר
  איתן גינוסר אומר:

  יואב קבל לייק גדול על הפוסט הזה.
  זה כל כך נכון ומתסכל לראות איך אותם סלברשת עם אלפי אוהדים וחברים מפיצים כל יום מוצר חדש אותו הם שולפים מהמותן, גורמים לבעלי עסקים להוציא אלפי שקלים שלא מקדמים אותם לשום מקום.
  כבר שמעתי מלקוחות שלנו שהוציאו כספים על קורסים של כל מיני אנשים שמפאת כבוד האדם לא אציין את שמם ולא הגיעו לשום הבנה מעמיקה של הידע או לא קיבלו שום כלי מעשי שאיתו אפשר לעבוד.
  ומה שיותר כואב זו העובדה שקשה לראות את המקצוענים האמיתיים מאחורי הרעש והצילצולים של ה”מומחים” הללו. לוקח להם הרבה יותר זמן לבלוט בשטח ולצוף למעלה מכיוון שהרעש הזה הוא לא דרך הפעולה שלהם.
  מקצוענים אמיתיים ניכרים בערך הרב שהם נותנים הן ללקוחות הפוטנציאלים שלהם והן ללקוחות המשלמים.
  אבל יואב אל דאגה, הגל השני של שיווק באינטרנט בפתח ואת הגל הזה ישרדו רק המקצוענים שמלמדים את האסטרטגיה והמתודולוגיה של השיווק באינטרנט ונותנים כלים שימושיים ופרקטיים ללקוחות שלהם.
  או בקיצור אנשים שמביאים את הלקוחות שלהם לתוצאות אמיתיות ומדידות.
  לחיי המקצוענים
  איתן
  קייסי קולג’ –קידום עסקים באינטרנט

  הגב
 15. אורית ששון
  אורית ששון אומר:

  חשבתי שאני היחידה שחושבת כך(:
  כיועצת עסקית מצד אחד וכבעלת עסק מצד שני גם אני זקוקה לשיווק
  קיבלתי המון ידע בחינם מהמומחים ועל כך אני מודה להם ,
  אבל לא כל אחד שהצליח לשווק את עצמו הוא איש שיווק וזה שהוא הציב לעצמו יעד והגיע אליו עדיין לא הופך אותו למאמן עסקי.
  אם כבר להוציא כסף אז שיהיה על יעוץ אחד על אחד ואם אין אז שיהיה בהדרכות פרונטליות בקבוצות קטנות ( לא כנסים של 100 איש) עם עדיפות לסדנא של מספר מפגשים כאשר בעל העסק יוצא עם משהו שיכול כבר להשתמש בו ולא ללכת הביתה ולשבור את הראש עם היישום.
  אני לא נגד רשימות תפוצה וטיפים להיפך זהו כלי נהדר ומומלץ לשימוש אבל ש הבדל בין זה לבין מכירת אשליות .

  הגב
 16. אירית צח-דוידסון
  אירית צח-דוידסון אומר:

  הי יואב,
   
  נסכימה עם כל מילה!
  בהתחלה בזבזתי זמן רב וניסיתי להבין מה הם מוכרים, מוטי, בעלי שיחיה, אמר מההתחלה – את לא רואה שאלו “מומחים מטעם עצמם” – אין להם שום רזומה מכובד, לא עשו שום דבר רציני בחייהם, לא למדו שום דבר, ועכשיו הם באים למכור לנו את “הידע” שלהם – איזה ידע?
   
  מי שמוכר ידע בעל ערך – ויש הרבה כאלו – אני מסירה בפניו את הכובע, אך יש לא מעט שרלטנים וצריך להיזהר.
   
  פוסט חשוב, תודה שהבאת,
  אירית

  הגב
 17. עירית שריר - שיווק מגנט
  עירית שריר - שיווק מגנט אומר:

  האמת, אני לא מסכימה עם הכתוב. 🙂
  כיועצת שיווקית אני נתקלת כל הזמן בעסקים שמוציאים הון על שטויות, אבל האחריות בעיני היא על הקונה. 
  אני משקיעה המון בלתת לעסקים שאני עובדת איתם כלים להבין את השפה, כדי לקבל החלטה מושכלת. 
  להעביר את האחריות למוכר נשמע לי צדקני ומתחסד. המוכר או ה”מומחה” מאמין ביכולתו למכור את הכלים שהוא מעוניין לתת, וסחתיין עליו שהוא עושה את בלי גרפיקה ועם שימוש בשפה שיווקית.
  כמו בתחומים רבים אחרים (לא רק עסקים ושיווק באינטרנט), האחריות להחלטת הרכישה היא על הקונה!!!
  מה לעשות שרוב הקונים מחפשים קיצורי דרך, ופתרונות קסם??
  כשהם באים אלי לפני הרכישה של השטויות הם אומרים: “מה?? כל-כך הרבה כסף על קידום??” וקונים משהו ממומחה בכמה אלפי שקלים.
  אח”כ הם מגיעים הרבה יותר בשלים: “בואי תגידי לי עם מי כדאי לעבוד”, “איך לדעתך כדאי לעשות את זה כדי שיהיו תוצאות?”.
  תודה לכל ה”מומחים” שהביאו אותי עד הלום, אתם עושים חסד גדול בללמד את הלקוחות דרך הכיס שלהם שלא זו הדרך!!! 🙂
  החכמים כמובן מגיעים לפני ששילמו לכם. :-)))

  הגב
  • יובל
   יובל אומר:

   עירית, כמי שרשום לרשימת התפוצה שלך ומקבל ממך המווווון מיילים אני יכול להגיד שאת מבחינתי ברשימת השרלטנים שעליהם מדובר בכתבה. את אומנם עושה את זה עם הרבה גרפיקה :), אבל צריך להבין ממש מעט בשביל להבחין מי יודע על מה הוא מדבר ומי לא.

   וגם עליתי על קריטריון נוסף כדי לדעת אם מדובר בשרלטן –  הוא לא מפסיק לקרוא לעצמו מומחה!

   אז בטח עירית שלא אהבת את מה שכתוב, כי הוא מדבר עליך

   הגב
 18. Tal Druyan
  Tal Druyan אומר:

  כל מילה בסלע
  זה כל כך נכון….
  תוך כדי קריאה, נזכרתי בתקופה שעבדתי בסוכנות לשיווק ובניית אתרים, בניו-יורק. דאז לבנות אתר היתה החלטה מאד חשובה עבור בעל עסק, ממש צעד עיסקי ענק. ומחירי האתרים היו מאד גבוהים, (כן הרבה מאד שנים 🙂 להרבה חברות זה היה הימור מפחיד מאד, כיוון שהעלות היתה כמעט כמו כל התקציב הפרסום והשיווק שלהם,
  אני זוכרת איך בעלי עסקים עלו בחקתם של ה”מומחים לבניית אתרים”, ממש באותה השיטה שתיארת הם שכנעו אותם, הבטיחו הבטחות סיפרו סיפורים עד שבעלי העסקים הקטנים, נלכדו ברשת. (יצא כפל משמעות :)….
  “המומחים” אכן בנו להם אתרים. חבל שלא שמרתי דוגמאות: אתרים של ארבעה דפים, כאשר כל דף הוא JPG שגם ככה גוגל לא קורא.
  הם לקחו סכומים עצומים עבור ה”דבר” הזה. וגם ריטיינר חודשי קבוע: בעבור תחזוקה, הוסטינג וקידום באתרי החיפוש. כמובן שהם לא תחזקו את האתרים, הוסטינג לאתר כזה עלה 4 דולאר והם חייבו ב”מאות” ובנוסף מרוב שהם “מומחים” הם עברו על חוקי הייסוד של אתרי החיפוש (הוסיפו טקס לבן מתחת לתמונות עם כל מילות החיפוש וכדומה), מה שגרם ללקוחות גם לקבל “עונש” ממנועיי החיפוש.
  הלקוחות האלה, הגיעו אלינו כשהם הבינו מה קורה, והרבה זמן עיקר העבודה של הסוכנות היתה לתקן את מה שנעשה ע”י “מומחים”
  אז ממש אותו דבר קורה עכשיו, לא כל מי שיודע לבנות אתר (מאיזה תבנית חינמית) ולאחסן אותו ב Go-daddy הוא מומחה לבניית אתרים ולא כל מי שיודע לפתוח דף חברה בפייסבוק, ולגייס לייקים הוא מוחה למדיה חברתית
  מדהים איך שההיסטוריה חוזרת על עצמה ואנחנו לא לומדים לקח
  טל דרויאן
   
   
   
   

  הגב
 19. יריב קינן
  יריב קינן אומר:

  כתבה מצויינת! אני כמעט נפלתי בפח הזה עד שחבר מנע זאת ממני. חשוב מאוד מה שעשיתם כאן. סוף סוף מישהו אומר בריש גלי מה שהמונים שמרו הרבה זמן בבטן.

  הגב
 20. ליאור ברקן
  ליאור ברקן אומר:

  יואב,
  יש לי אישית בעיה מסויימת עם הנחרצות של הפוסט הנוכחי.
  מצד אחד, אני לגמרי מבין את תסכולך בעוד שאני רואה גם בתחומי “מומחים” שזה עתה סיימו הכשרה ורצים לצייר עצמם כמומחי הדור, מבלי לדבר כמובן על כל מני מומחי שיווק בפייסבוק שמקדימים את תלמידיהם בשיעור או שניים (שאותו הם רצים ללמד ישר כאילו היה שלהם).
  מצד שני, אתה כרגע תוקף את הפרסום, השיווק והמכירות באשר הם כשאתה כותב את מה שאתה כותב. האם מומחי האינטרנט היו הראשונים להשתמש בהצגת מוצר דרך הערך או שמא זהו קופירייטינג במיטבו? האם לעורר אדם לקנות מוצר על ידי מכירת ערך מנופח (כמו להוסיף לערכת ההדרכה עט מהודרת וקלסר רב שימושי שכמובן מגדילים את ערכה ומחירה) שונה במשהו מכל מכירה אחרת?
  היום, כשאנשים נעשים יותר חשדנים, לפעמים צריך טיפה “להפשיר” את המשקפיים שדרכם הם רואים את העולם בכדי להביא אליהם מוצר שיעזור להם. כשאתה מוכר דרך האינטרנט, לפעמים עדיף לתת ערך ובחינם
  הרי אף אחד לא היה רץ לקחת שירותי קידום אתרים אם לא היית מוכר להם את הצורך ושנינו יודעים שלא תמיד מאמצי הקידום נושאים את הפירות המדוייקים שהלקוח רוצה ממך ואותו דבר בכל תחום אחר. עם זאת, מכיוון שאתה יודע שעבור הלקוח שלך, השירות שלך הוא נדרש, אתה תעשה במיטב יכולתך להביא אותו אליהם.
  או בקצרה, זה לא השיטה שהיא הבעיה ולכן אין מה להאשים אותה, אלא השרלטנים שמתשתמשים בה בכדי “לעבוד” על לקוחות.
   
  ליאור ברקן
  [פה לא יבוא לינק שיקדם את העסק שלי]

  הגב
 21. גלית
  גלית אומר:

  הי יואב,
  סוף סוף מישהו צועק “המלך הוא עירום”.

  אני מסכימה איתך בהחלט, גם אני בהתחלה התלהבתי אבל מהר מאד הבנתי שמדובר כאן במסחטת כסף, האסימון נפל לי כשאחד “המומחים” המעיט בערכם – עד השמיץ אנשים בתחומו הנמצאים בתחילת הדרך, ואני חושבת שאם אתה טוב אתה לא צריך להשמיץ אחרים.

  עם זאת, אם נותנים לך בחינם למה לא לקחת, צריך לדעת לסנן ולא להתלהב מהאשליות כהגדרתך, אבל, וכאן אבל גדול – להתרחק ולא להגיע לכל הכנסים, הרצאות וכו’ גם אם הם במחיר ממש מגוחך, כי במפגשים הללו מנסים למכור ערכות באלפי ש”ח וזאת תחת חסות “האווירה” של המומחה המצליח.

  ועוד משהו, אם האנגלית שגורה בפיכם, עדיף כבר ללמוד מהמקור, יש באינטרנט אתרים העובדים בשיטות האלו ושולחים מידע רב בחינם, אך הרבה פחות מעיקים ודוחפים את המוצרים שלהם, פשוט הישראלים לקחו את כל השיטה רחוק מידי.

  תודה על הפוסט

  הגב
 22. רדו
  רדו אומר:

  לא הבנתי… אם הם נותנים רק טעימה מהידע שיש להם שיכול לעזור ולא נותנים אותו בחינם אז הם רמאים? חחח… מצחיקים אתם. הידע לא עוזר? ממי אתה יודע? האם אתה בטוח שהם עשו כמו שלימדו אותם ונתנו 100% או נפלו בדרך וצועקים שזה לא עובד כי הם חשבו שזה תוך יום יעשה מהם עשירים? ורק זה כבר מצחיק… וכמה וכמה זה יותר מצחיק כשרואים אנשים שמוחרים “חלומות” מצליחים ואלו שלא השקיעו זמן הנדרש ללימוד העולם הזה והבנתו צועקים שזה לא עובד וממשיכים לא להצליח עם הדברים ש”עובדים” עבורם. שמעתם שזה לא עובד מחבר ששמע מחבר ששמע מחבר… אף אחד לא בדק באמת מא’ עד ט’ למה לא. יותר קל להרים ידיים ולהגיד שזה לא עובד ולהראות כמו ליצן.
   

  הגב
 23. ליטל
  ליטל אומר:

  קודם כל – תודה על הפוסט מאיר העיניים
  אבל
  עם כל הרצון לשמור על “כבודם” של אותם “מומחים” בכך שלא חושפים את שמם – אולי נרד מהעניין של התייפייפות הנפש, ואם באמת יש פה מטרה להזהיר אותנו, אז לעשות את זה כמו שצריך. כתבת פוסט באמת טוב לדעתי שבאמת יכול למנוע מאנשים אחרים לעשות טעויות, ונראה שזה נושא שבאמת בער בעצמותייך – אז למה לא להוציא קיטור עד בסוף?
  מה שמות הרמאים??
  הרי בכך שהם מרמים כל כך הרבה אנשים ועוד הולכים לישון עם הרגשה טובה בלילה, כפי שכתבת, מבחינתי הם בעצמם ויתרו על “כבודם”.
  שמות?? מישהו??

  הגב
 24. שי
  שי אומר:

  ואאו,עד כמה אני מזדהה עם כל מה שאמרת
  אני גם נרשם לכל הרשימות תפוצה כדי להכיר מי נגד מי אבל כבר בא לי להקיא מכל אלו שקראו ספר ופתאום מנסים למכור את הידע הזה לאנשים.
  זה מזכיר לי גם את תופעת האימון,שכל אחד שעושה קורס פתאום יכול להביא אותך לתוצאות למרות שמעולם הוא לא הגיע לתוצאות בעצמו
  גם אני עושה שיווק באינטרנט באותה שיטה אבל אני משתדל בכל מאודי לתת ערך אמיתי לאנשים ואני חושב שהשיטה לא פסולה אבל רק אחרי שנתת ערך אמיתי והבאת אנשים להגיע לתוצאות אז אתה יכול לעשות את זה
  ובמקרה שחררתי פוסט על זה היום שמדבר על להביא את הלקוח לתוצאות לפני שביקשת ממנו גרוש
  http://ifree.org.il/blog/ria
   
   

  הגב
 25. דלית
  דלית אומר:

  כמו בכל דבר בחיים האמת היא לעולם לא חד צדדית.
  הכתבה טובה, קצת מטלטלת, אולי מעוררת. היא בהחלט מדברת אל אלה
  ביננו המחפשים מזור ומגיעים לאותם מומחים, שחלקם באמת מומחים.

  על חלק מהם לא שמענו עד היום, למרות המומחיות שלהם אך בזכות ההבנה, או האסימונים
  שנפלו להם בעקבות הפגשיה עם אותם מומחים או “מומחים”, אנחנו שומעים עליהם היום. ויש לנו את הזכות להכיר אותם.

  מסכימה לגמרי עם ההתנגדות למחירים המופרזים, לתאווה הבצע. אני חושבת שעל המחירים להיות כאלה, בכל התחומים, שיהפכו את המוצר לנגיש. אבל מי שמוכן לשלם, זה בהחלט עניין שלו.

  הנסיון שלי מראה שאל לי להחליט במעמד המכירה. גם עם הפיתוי הוא רב, הנחה משמעותית, מתנות איתן מנסים לפתות אותנו … וכו’. פסק זמן תמיד מוביל להחלטה האמיתית.

  לסיכום, התחרות ענקית, המגרש קטן לפעמים, כמו בכל דבר בחיים פשוט להשתמש בהגיון הבריא. ואם לא השתמשנו בו, להסיק מסקנות, להפיק לקחים ולא לחזור על אותן טעויות פעמיים.

  בהצלחה לכולם

  הגב
 26. סבטה אשכנזי
  סבטה אשכנזי אומר:

  חברים יקרים, הכי קל זה להאשים אחרים בכישלונות שלנו. או קי אז לא הלך לכם, אז הוצאתם כסף ולא הרווחתם, אלו החיים זה קורה. אם יש לך מטרה מספיק טובה בשביל להמשיך אתם תצליחו בכל מקרה. ואגב כל בעל עסק לא משנה מה במה הוא עוסק יהיו לו לקוחות לא מרוצים.
  נכון יש כאלו שהם סתם מגזימים ועושים הרבה רעש, אבל הרוב הם בסדר גמור ויש מה ללמוד מהם. ואם לא הצלחת בזכות קורס כזה או אחר כדאי קודם כל לחשוב טוב טוב ולענות לעצמך בכנות האם עשית הכל בשביל להצליח בקורס. ואם לא אז כנראה שגם אתה אשם באי ההצלחה.
  המון הצלחה לכולם

  הגב
 27. אבישי
  אבישי אומר:

  לכתוב היתה משמעות רבה יותר אם לא היה נכתב בהתקף זעם רצחני.

  מה שכתבת הוא נכון, גם רוב ספרי ההצלחה בשקל שעשו את כותביהם מיליונרים הם הבל הבלים.

  אני מכיר אישית אנשים שקנו את כל ספרי ההצלחה האלה של אייקוקה ושל קיוסאקי(מחבר “אבא עשיר, אבא עני”) ודומיהם וחושבים שזה מה שיקדם אותם אל העתיד. ביל גייטס, סטיב ג’ובס וכדומה הצליחו כי הם מוצלחים מבחינה עסקית, לא כי מישהו לימד אותם מה עושים.

  אם בעז”ה ביום מן הימים אתעשר בתור איש עסקים, גם אוכל לכתוב ספר כזה – אני חותם שמי שיש לו הבנה עסקית יקרא את הכתוב ויגיד לעצמו – “גם אני יכולתי לכתוב כזה ספר, נחמד מאוד”. 

  עסקים זה בדם, אי אפשר ללמוד אותם. מה שכן אפשר ללמוד זה כלים להשתמש בהם. אנשים שסיימו ללמוד בהארוורד MBA לא בהכרח הקימו קרנות גידור של מיליונים. או שיש לך את זה או שאין לך את זה.

  הגב
 28. זיו
  זיו אומר:

  השיטה הפשוטה לדעתי לזהות שרלטנים בתחום האינטרנט היא למצוא בתוך האתר את אחת מהאמירות הבאות:
  “כסף קל””שיווק באינטרנט זה פשוט וכל אחד יכול” “תוךXX תעשה YYY כסף”
   

  הגב
 29. אורן
  אורן אומר:

  גם אני מנפגעי אלי שביט, בקורס המדומה שלו הוא מבטיח הרים וגבעות ובפועל מקבלים מעשה נוכלות והונאה. לא מומלץ בכלל, אין לי מושג איך האתר שלו אונליין ולא הורד עדיין.

  הגב
 30. ליאור
  ליאור אומר:

  מאמר מאוד נחמד, רק ש…

  נתחיל מזה, שני לא נרשמתי ליותר מידי קורסים הייתי בכמה סדנאות של כמה מומחים למינהם…
  העניין הוא כזה, בני האדם באופן טבעי צריכים לקבל השראה מאנשים אחרים ובגלל זה באופן טבעי הם מחפשים מומחים.
  היתרון שיש לך מומחים כאלה שנותנים לך תוכן כזה או אחר, היא העובדה שאתה מקבל מהם כל מספר ימים מייל עם שיטה מסוימת שהוא אומר שהיא עובדת, עוד סיפור הצלחה, עוד משהו שנותן אנרגיה… ולא אכפת לי אם מדובר במשהו אמיתי….
  העיקר זה העובדה שהוא הצליח לייצר לי התלהבות, להחדיר בי מוטיבציה ולגרום לי לחשוב איך אני עושה את הצעד הבא להצלחה. בסוף 90 אחוז ממה שאנחנו צריכים זה החלטה ומוטיבציה…בשביל להצליח!!!!
  לא פעם יצא לי לעבור בקניון, ואני בטוח שגם לך, ולקנות מוצר שאני לא צריך…יש לנו ארון מלא (לי, ולמשפחתי במוצרים שאנחנו לא צריכים!) בבגדים שאפילו לא לבשנו אותם…והכל בגלל כמה מוכרים טובים או עבודה שיווקית של חברות ומשרדי הפרסום שחודרות לנו לראש!!!
  ועכשיו לגבי המומחים….
  אני מסכים איתך שיש הרבה אנשים הטוענים שהם מומחים באינטרנט והתופעה הולכת וגדלה!
  שיטת השיווק שאנשים זורקים אותך שלב אחרי שלב, היא שיטה מצויינת למי שרוצה למכור מוצרים כי הוא קודם כל חייב להתחבב עלייך כדי לצרף אותך למועדון (כפי שעושים כל המותגים הגדולים – ע”י משרדי פרסום) אח”כ הוא חייב לתת לך ערך במשך הרבה זמן בשביל שתרגיש בטוח לרכוש ממנו (כםי שעושות כל החברות הגדולות ע”י שלטי חוצות, פרסום בעיתונים, בטלויזיה ועוד כדי להשרות בטחון ואמון לקנות אצלהם.
  אבל כדי להיות מומחה באינטרנט, אתה חייב לתת תוכן אמיתי שיעניין, ופה אם אתה לא מומחה, אז לא יעזור לך כלום כי בסוף אתה לא תעניין את העצמאי שמחפש תוכן, מעוררי מוטיבציה, שיטות או כל דבר אחר…ותיחשף כשרלטן!

  אני פעם נרשמתי לאיזה מומחה ואחרי חודשיים, ואחרי 20 שינויים בשם הפרויקט שלו הוא בעצמו הבין שהוא לא כזה מומחה והפסיק לשלוח מיילים.
  עצמאי הוא לא מטומטם, הוא לא ישלם כסף, אלא אם כן מדובר בתוכן על בסיס קבוע שגורם לו להתרגש ולהפתח למקומות שהוא לא הגיע אליהם לפני זה …
  ואם הוא בחר לשלם אז שיהנה או שישמור את זה בארון למקרה שיצטרך…

  הגב
 31. גביגב
  גביגב אומר:

  איזה קטע, כל מי שכותב פה תגובות על הכתבה (הרוב!) הם בעצמם מנסים למכור שטויות באינטרנט… חחחח. דיאטה ללא דיאטה, קידום אתרים, בניית מערכות… נו, באמת!

  הגב
 32. טל מזור
  טל מזור אומר:

  קיבלתי את המייל עם הפוסט, מחברה שיודעת כמה אני מסכימה איתך, בהרבה מהדברים שכתבת…
  זהירות! אנשים פה משתלחים בתגובות..
  לא הייתי אומרת שכל מי שמגדיר עצמו מומחה – הוא שרלטן.
  זה נכון שיש זילות של המילה אך מכאן ועד להכליל…
  זה כמו לומר שכל המאמנים שרלטנים, כי יש זילות למקצוע…
  אני אישית מקבלת  מיילים טובים מאוד מאנשים שקוראים לעצמם מומחים..

  יואב, איננו מכירים,
  אני מצ”ב סרטון (ולא על מנת לקדם את עצמי!) אלא לחזק את הנאמר..
  אם תראה בו שיווקי ולא מקדם את הדיון, אנא מחק הודעתי..

  בהצלחה לכל המומחים האמיתיים..

  הגב
 33. נתי
  נתי אומר:

  עוד לא השתכנעתי לגמרי.
   הרי אם אלי שבית כזה רמאי איך עוד לא פורסם העניין בתקשורת בצורה ברורה.
  הרי מדובר אם כן בעשרות מליוני שקלים.  אשמח לתגובה מנומקת ותודה על הבאת העניין לתשומת ליבי אולי חסכתם לי אלפי שקלים וכאב ראש.

   דרך אגב הוא ממש נתן לי תקווה אבל אם הוא משקר אז יימח שמו!

  ובמקרה כזה יש לארגן תביעה ייצוגית.    

  הגב
  • מוטי חן
   מוטי חן אומר:

   נתי, התשובה פשוטה.
   לא על כל “מומחה” אפשר להעיד שהוא מדבר שטויות, ולא כל “מומחה” אפשר לקחת לתכנית תחקירים של כלבוטק. בכל זאת, מדובר באנשים שמפיצים תכנים מסוימים, בין אם אתה מאמין לזה או לא, זכותם של אותם אנשים ללמד את מה שהם יודעים..

   הגב
 34. חן כרמלי
  חן כרמלי אומר:

  אני התענייניתי בזמנו בנושא של שיווק אינטרנטי, איך שהוא נראה לי שכל מה שמנסים ללמוד ולמכור ולממד אותך בארץ זה  זה פשוט העתקה של כל מיני דברים מחו”ל. 

  התחלתי בזמנו אתר במערכת של SBI, אבל הפסקתי אותו, לא כי הנושא לא טוב ולא מעינין, אלא כי היה לי קשה להתמודד איתו מסיבות אחרות. 

  בכל מקרה, 

  נכון להיום אני הבעלים של אתר שעוסק באופניים חשמליות ובממונעים לילדים ואני עדיין משתמש בחומרים שמסופקים חינם עם מערכת SBI, שכוללים מדריכים לשיווק, לכתיבה שיווקית, לניתוח הלקוחות וסוגם, והמון המון המון ידע נהדר!!!

  את האתר שלי בניתי בחנות אלקטרונית, אבל את התוכן אני מכניס בהתאם לידע שספגתי שם, ושלדעתי, הוא פחות או יותר מקיף וממצה את כל ה”מומחיות” שיש בתחום

  ואגב , האתר שלי מדורג במקומות הראשונים במילות מפתח כמו טרקטורון לילדים, טרקטורנים ליילדים, ובעמוד הראשון במילים רלוונטיות לקטגוריה, וכן בעמוד הראשון בחלק מהמילים שקשורים לאופנים חשמליות! (כמו אופניים חשמליות מתקפלות, “אופנים חשמליות” ועוד),

  למעשה מי שיודע לעשות מחקר שיווקי באדוורדס ולכתוב מאמרים ולאתר מנהלי מאמרים יכול לקדם את האתר שלו בצורה לא רעה בכלל, תחת ההנחה שהוא מתמיד ושיש לו את הפנאי לכך ושוב אני חוזר על עצמי – עובד בהתמדה! 

  בהצלחה.

  חן.  

  הגב
 35. אבישי
  אבישי אומר:

  ישראלים זה בדיוק מה שאתם יודעים להגיד שכולם שקרנים ורמאים ובחלק מהמקרים אני מסכים איתכם אבל בסופו של דבר אלי שביט ואנשים כמוהו מוכרים ידע וידע שווה כסף גם זה שרשם שהוא הצליח להשיג רק לקוח אחד כשהוא פתח אתר אינטרנט ללא הקורס הוא לעולם לא היה עושה כלום העולם היום נורא מסובך וגם אנשים שיש להם את היכולת להיות יותר ממה שהם ללא ידע ומישהוא שיכוון אותם יוציאו המון כסף עד שיצליחו לעשות משהו עם בכלל אין בעיה שאתם מעבירים ביקורת אבל תתנו גם פתרונות בשביל אנשים כמוני שצמאים לידע בעולם הזה בשביל להצליח ולא להישאר שכיר לכל החיים.

  הגב
 36. אשר ליברמן
  אשר ליברמן אומר:

  אני מברך אותך על הדברים שכתבת בפוסט  שבחלקם אני מסכים איתך, אך יחד עם זאת אנחנו חייבים לעצמנו לנסות ולהתקדם ולדאוג לעצמנו , אני אישית נתקלתי במומחה המלמד קורס אינטרנטי
  ,שמי אשר ליברמן כאשר אני לקחתי את הקורס המקוון “קורס מנעולן מקוון “של פמסון בועז
  הייתי נהג אוטובוס 36 שנה במשכורת של 6000 אלף שח לחודש ,הגעתי לאתר של המומחה פמסון בועז אשר מציע ללמוד מנעולנות מקצועית דרך האינטרנט על ידי סרטוני הדרכה הנפתחים על ידי קוד ומלמדים אותך את כל סודות המקצוע ,תשמע אני חייב לו את חיי , אני לא משרד פרסום ואני לא אומר שאין נוכלים ,אני רק מתחייב בפניך שהקורס שאני למדתי ,ומייד שילמתי קורס נוסף לבני שלמד גם הוא את הקורס , ומאז אני מרוויח פי חמש בכל חודש ,וזה לאחר שלושה חודשי לימוד ואני מנעולן מקצועי ,מאוד מאוד מצליח אז הנה לך מומחה שהוא לא נוכל ,כל מה שהובטח על ידי בועז קויים בימלואו ,בימים אילו בועז מעלה קורס אינטרנטי חדש בשם “הון וחיסכון ” ובקורס החדש בועז מלמד מאה ואחד שיעורים כיצד להגדיל הכנסות ,ואני אומר לך שבועז פמסון הוא איש עסקים ישראלי מיליונר מצליח מאוד ,שאוהב ללמד ולהעביר את הידע שלו לאחרים ביושר מלא, ובועז מליונר ישראלי שעשה את הונו מעבודה קשה קשה ומאפס ועכשיו עשה קורס ללמד את כל מי שרוצה ללמוד איך להגדיל הכנסות ואמר שהוא יעשה מחיר כזה שהוא רוצה שכל משפחה בישראל תוכל לרכוש אותו ,אם שווי ראלי של קורס מקצועי בין מאה ואחד שיעורים של מאות סרטוני וידאו ואלפי תמונות ומסמכים שווה שבע או שמונה אלף שח ,בועז מלמד את הקורס המלא במחיר של 885 שקל בחמש עשרה תשלומים של 59 שקל לכל חודש ,הוא עושה את זה על מנת שאף אחד לא יוכל לומר ,אני לא לקחתי את הקורס כי אין לי יכולת לשלם 59 ש”ח לחודש ,מה שנותר באמת זה שכל אחד מאיתנו יבחן בעצמו את האתר שבועז מלמד ויגיע למסכנה , האם כל המומחים באינטרנט מציעים חרה של קורס בים כסף ?או שגם יש אנשים שאוהבים מאוד ללמד ולהשאיר חותם של מורה ,שעשה טוב לאחרים וגם הרוויח כסף ,מותר להרוויח כסף אם מדובר בדרך היושר ,אז ממש מותר לנסות ולהרוויח כסף, הנה האתר של בועז http://www.honvehisahon.co.il/ אפילו רצוי, חברה שיהיה לכם הרבה בהצלחה ואם תרצו שירותי מנעולן בחיפה והקריות אני פה תמיד לשירותכם אני בטלפון 0547392901

  הגב
  • אייל
   אייל אומר:

   בפרספקטיבה של זמן, אתה עדיין עומד מאחורי הכדאיות וההמלצה שלך לגבי הקורס שבועז פמסון מעביר ?

   הגב
  • הדייקן
   הדייקן אומר:

   שלום לך
   קראתי את התגובה שלך ביון רב ושמחתי לשמוע על מומחה שמרוצים מימנו. אבל אני עדיין תוהה באמינותך וזה ביגלל שאתה טוען שהוא נותן לך קורס אינטרנטי על ידי כניסה בקוד ואתה יכול לצפות בו. וזה נחמד אך מדוע היית צריך לשלם קורס נוסף לבן שלך הרי גם הוא יכול לצפות בקורס יחד איתך ולתרגל איתך גם מעשי את מה שאתה למדת ? את זה אני פשוט לא מבין

   הגב
   • אשר ליברמן
    אשר ליברמן אומר:

    עדין תוהה , מה אוכל עוד לעשות , שמי אשר ליברמן הסלולארי שלי 0547392901 האתר שלי http://www.unlockme.co.il/
    ומאז שלמדתי אצל פמסון בועז להיות מנעולן בשנת 2011 , ואני עוסק בזה עד היום במלא המרץ ,ואני מרגיש שאני חייב לו את חיי , לא פחות , וכאשר התחלתי ללמוד , מיד רכשתי גם לבני את הקורס , כי רציתי שבועז ילמד אותו , ורציתי שתהיה לבן תעודת מנעולן מקצועית מי שלו , זה לא הרבה כסף כל הקורס 18 תשלומים של 330 שקל ,אל תתהה באמינותי בבקשה

    הגב
  • בעז
   בעז אומר:

   אני לא שמעתי או ראיתי מחירים כאלו יותר נכון מה שנתבקש ממני זה 5600.אז אולי תדייק במחירים שרשמת.אני יודע שאתה איש ישר.וגם אני מחזיק כבוד מאד לבועז פמסון

   הגב
 37. דרור
  דרור אומר:

  באמת התופעה של המומחים היא בעיה רצינת ואף פעם אתה לא יכול לדעת מי עומד מאחורי הדמות הזאת שנקראת מומחה.

  הגב
 38. צח
  צח אומר:

  מבלי להכנס לגופו של עניין (ושל אנשים, אני חייב לציין כי עולם הקידום באינטרנט מושתת על שני עקרונות בסיסיית מה ואיך לעשות (או לא לעשות!!!) והרבה עבודה קשה.

  חלק מאותם “מומחים” אכן יוודאו שאתם לא חוזרים על טעויות נפוצות ובכך יחסכו לכם הרבה מאוד זמן וכסף. הכל תלוי ברמת ההשקעה מצידכם וכמובן, בעלות ה”קורסים” שהוזכרו.

  יש להפעיל שיקול דעת בכל מקרה אך אין לפסול אותם, עקרונות שלמדתי במשך שנים ומיושמים באתר, מחולקים היום כמעט בחינם והופכים את המלאכה לאםשרית עבור רבים.

  הגב
 39. קרן
  קרן אומר:

  פוסט יפה ונוקב, אך יש להיזהר מהכללות גורפות.
  בנימה אישית, כואבת לי מאוד ההתייחסות לאלי שביט מצד חלק מהמגיבים כאן, בעוד שאני חייבת לו את חיי, פשוטו כמשמעו. כי להגיד עליו שהוא רמאי או נוכל זה עוול בלתי נסלח.
  אני למדתי בקורס שלו, ובניגוד לרבים אחרים – כן הצלחתי ויצרתי שותפות עסקית שמהווה כיום הפרנסה היחידה שלי (כ-15,000 ₪ ממוצע בחודש), כמו”כ יש לי עוד מספר פרוייקטים שנמצאים בפיתוח וצפויים להכניס רווחים בתחילת 2013.
  אני רוצה לחדד נקודה מאוד חשובה בנוגע לאופי המשימות שלו: משימה כמו “לגייס 100 מנויים לאתר”, או “למכור בסכום X תוך חודש” –  מגיעות תמיד בשלבים שכבר למדתם במשימות הקודמות איך בדיוק עושים את זה, ואתם כבר מרגישים באמת מספיק בשלים למשימות כאלה.
  מי שמרגיש במשימה כזאת ש”שלפו לו שפן”, ושעדיין אי אפשר להטיל עליו משימה שכזאת, זה יכול לנבוע רק מסיבה אחת: שהוא לא באמת ביצע את המשימות הקודמות שהיו אמורות להכשיר אותו לכך. אני מוכנה להתערב על זה עם כל טוקבקיסט כזה, כי גם אני הייתי חכמה פעם אחת והייתי צריכה לעצור ולחזור למשימות קודמות: אתה עיגלת פינות, דילגת על שלבים, ואז הגיע השלב שפוקדים עליך לרוץ ואתה עוד לא יודע אפילו לזחול.
  כמי שמכירה את הקורס ומכירה תלמידים ותלמידות נוספים שלמדו שם, אני יכולה להעיד שמי שעושה את כל הצעדים בלי התחכמויות ובלי עיגולי פינות – אין לו סיכוי להיתקל במשימות שהם מעבר ליכולותיו. המערכת מאוד מושקעת. הבחור עשה עבודה יוצאת דופן ברמה הדידקטית. לכל משימה מצורפים חומרי עזר בהם הוא מנתח את כל הקשיים שעשויים לעמוד בדרך למשימה ונותן פתרונות פרקטיים איך וכיצד להתמודד אתם. זה רחוק מלהיות “זריקה למים”.
  כמובן שאתם חייבים להפעיל שיקול דעת, ולהיות בטוחים שאתם יודעים למה אתם מצפים. הייתי אומרת שהקורס של אלי שביט מתאים לאנשים שמוכנים לעבוד קשה אך רוצים להיות בטוחים שהם עושים את הדברים הנכונים. אלי שביט נותן לכם רק את המתכון, את סדרת הצעדים – במינון ובסדר הנכון שצריך לעשות כדי להקים את העסק. אבל את העבודה הסיזיפית אתם צריכים לעשות. זה תמיד יהיה קשה, זה אף פעם לא קל, אבל היתרון הוא שזה תמיד יהיה ברור ומובן, ואף פעם לא תיתקלו במשימות שבהם אתם צריכים להמציא את הדרך לבד.
  שקרן או עצלן הוא כל מי שאומר לכם אחרת.
  אם אני הייתי נחשפת לטוקבקים כאלה לפני שעשיתי את הקורס שלו – אני מניחה שהייתי עדיין בדיוק כפי שהייתי לפני שנתיים, עובדת 10 שעות ביום כפרינלסרית עלובה, עם הרבה חלומות על חופש כלכלי…

  לא כתבתי כי אני רוצה להמליץ או לשווק משהו. כתבתי את התגובה שלי מתוך כאב אמיתי. כאב מול העוול הבלתי נסבל שעושים הן לאלי שביט עצמו, והן – ובעיקר – לכל  אלה שהיו יכולים להצליח בזכותו, ולך תדעו אם אי פעם הם יגישמו את חלומם בדרך אחרת.

  הגב
  • יהודה
   יהודה אומר:

   תודה על כל מה שכתבת כי אני נרשמתי היום לקורס של אלי שביט וכמעט הוציאו לי את הרוח מהמפרשים שזה דבר מאד חשוב להצלחה (אני עצמי עשיתי ברור מעמיק לפני שנירשמתי ונוכחתי שכל מה שצריך לעשות זה אפשרי עם התחייבות רק שצריך לא לחפף ולא להתעצל) 

   הגב
   • תמר
    תמר אומר:

    בס”ד

    תודה ליהודה ולקרן על מה שכתבו על אלי שביט כי אני עומדת להירשם ורוצה להיות בטוחה שאני עושה את הדבר הנכון. אם אפשר יהודה, לעדכן אותי היכן אתה עומד עכשיו אחרי חודשיים כמעט מתחילת הקורס כדי שאוכל לקבל יותר מידע אם כדאי להירשם או לא.
    זה מפחיד לשלם כל כך הרבה ולהגיע למצב שסידרו אותך.
    אני מקוה שבאמת הוא נותן מספיק כלים כדי להצליח באמת.
    תודה    

    הגב
  • גלעד
   גלעד אומר:

   התחלתי את הקורס של אלי שביט לפני כשנה וחודשיים
   הרווחתי בנתיים בגלל המשימות של הקורס כ 250 ש”ח
   ועוד כסף בעבודה המשנית שלי כי קיבלתי תמריץ לעבוד יותר טוב 

   אבל נתקעתי איפה שהוא כי הוא דורש ללכת לחפש משאבים, או לדבר עם אנשים
   בנתיים אני לא מצליח לזוז עם זה מסיבה בלתי מובנת. אינני עצלן ואני עסוק מאד, רק שנה שלימה שאינני מצליח לבצע את המשימות

   אם את מבינה על מה דברתי אודה מאד אם תצרי עמי קשר:
   motorshany@gmail.com
   תודה 

   הגב
   • שמעון הדג
    שמעון הדג אומר:

    קרן, יהודה, תמר, חיים, גלעד
    אשמח לשמוע חוויות שלכם מהקורס עד היום
    אני גם מתלבט אם להירשם לקורס הזה, לאור התגובות החריפות באינטרנט
    תודה

    הגב
 40. משה כהלי
  משה כהלי אומר:

  שלום לכולם,

  קראיתי בעניין דבריו של הבחור שעשה קורס מנעולן.הדברים נרשמו כאילו הכותב הינו בועז בעצמו.אז לכל הנאיבים..כדאי שתבדקו…
  אז אני מסכים עם הכותב ומברך על הדברים
  בהצלחה לנאיבים   

  [תגובה זו נערכה משיקולי מערכת]

  הגב
  • אלי
   אלי אומר:

   טוב אני התקשרתי עכשיו לטלפון שמוצג בהודעה של הבחור שעשה את קורס מנעולן והוא כתב את ההודעה והוא מאוד מרוצה רק שתדע

   הגב
 41. יהודה צדיק
  יהודה צדיק אומר:

  לא מעט מהמומחים שמלמדים איך למכור בפייסבוק לא מכרו מוצר או שירות בפייסבוק.
  המוצר היחיד אולי שמכרו הוא ערכת לימוד איך למכור בפייסבוק

   

  הגב
 42. יעקב
  יעקב אומר:

  שלום לכולם יואב תודה  

  חבר שאל אותי מה אתה חושב על איזה מומחה כי לי יש עסק  ו הוא רוצה לפתוח עסק ו לילמוד מ איזה מומחה אז שאלתי מה  השם שלו תן לי 5 דקות ו אני יגיד לך ו אמרתי לא הוא לא מומחה  אז הוא שאל אותי אייך אתה יודע אמרתי לו בדקתי אין לא שום עסק מצליח חוץ מהקורס אם אוה היה מומחה ו באמת יש לו דרך לעושר אז למה הוא לא עושה או מצליח במה שיש לו חוץ מהקורס ו דבר שני אם זה באמת עובד שיקח חלק מהעסק שלך לא כסף מראש כי אם זה באמת עובר הוא יעשה הרבה יותר כסף בדרך הזאת 

  הגב
 43. שלי
  שלי אומר:

  מודעה לבעל הכתבה או למישהו שניסה או מבין או מכיר אני מעוניין להרשם לקורס של אלי שביט סטארט אפ כדאי או לא.

  הגב
 44. מוטי ארד
  מוטי ארד אומר:

  יואב אני חושב שביצעת הכללה לגביי כל נותני הקורסים המקוונים באינטרנט,
  כמו בכל תחום יש מומחים שרלטנים שמציעים קורסים מקוונים, ויש מומחים שעומדים בהבטחתם,
  שמי מוטי ארד מנעולן מוסמך שעבר קורס אינטרנטי מקוון ע”י
  בועז פמסון לפני כשנה וחצי,

  (לפני הקורס עבדתי כמאמן טניס ובנוסף נתתי שרות תיקונים
  למוצרי חשמל ביתיים כשלושים שנים, והרגשתי שהגעתי למיצוי
  כטכנאי והחלטתי לבצע הסבה מקצועית,)

  אני חייב לציין שבועז פמסון עמד בכל הבטחותיו, ובטח ובטח לא מכר לי אשליות,
  היום אני עובד כמנעולן ובפרק זמן מאד קצר כיסיתי את כל עלויות הקורס, ובנוסף ההכנסות שלי במגמת עלייה,
  אני מודה לבועז פמסון שנתן לי תמיכה מקצועית לכל אורך הדרך,
  אני מודה לו על האמינות, על המקצועיות, על הסבלנות והסובלנות,
  בחור מאד יקר,
  ועד לרגע זה אני ממשיך להתייעץ איתו בנושאים שונים לגביי העסק, ובנושא פרסום באינטרנט.

  הגב
 45. YBPmedia בניית אתרים
  YBPmedia בניית אתרים אומר:

  הערההבהרה: 2 תגובות נמחקו מפוסט זה מכיוון שיש בהם משום לשון הרע (כמובן לאחר שנבדקו הדברים).

  זו הפעם הראשונה שזה קורה בבלוג (למעט כמובן תגובות של קללות או תגובות SEO נטו).

  המדיניות האישית שלי אומרת שכולם מוזמנים להביע את דעתם, לנהל כאן דיון (על כל דבר, לא רק טכנולוגיה) אך בבקשה עשו זו בצורה תרבותית ומכובדת.

  אני ממש לא רוצה שהמקום הזה יהפוך לבמה להתנגחויות אישיות על רקע כזה או אחר. הבלוג הוקם במטרה לשרת את בעלי העסקים הקטנים והיזמים, ובכלל כל מי שמתעניין באינטרנט ולהראות לו את הדרך.

  בברכה, יואב.

  הגב
 46. אייל איליה
  אייל איליה אומר:

  בכל אופן להלן תגובתי:

  אני אייל איליה נשוי ואב לשלושה בנים מנסה לפרנס את משפחתי בכבוד אך ללא הצלחה…קשה לפרנס היום מי מישרה אחת במדינה הזאת (מדינה מחורבנת)

  לכן החלטתי ללמוד עוד מיקצוע כדי להשלים הכנסה…לאחר התלבטויות החלטתי ללכת על מנעולנות…התחלתי לחפש באינטרנט והגעתי לקורס של בועז פמסון ..קורס מנעולן מקוון…

  חשבתי לעצמי ,קורס באינטרנט???? בטח לא רציני…כך חשבתי לעצמי. אבל החלטתי ללכת על זה במקום פעמיים בשבוע למכללה מחוץ לעיר…דלק, נסיעות והפסד ימיי עבודה…

  איך שהתחלתי את הקורס הבנתי שמדובר בקורס רציני מאוד!!! ומקיף מאוד!!! ומלמד את כל החומר הנידרש ואף יותר נושאים מהמכללה שבדקתי!!!

  מיד לאחר הקורס האינטרנטי …התקשר אליי בועז והזמין אותי לבית המלאכה ליומיים אנטנסיביים לקורס המעשי…

  ועכשיו אציין את אדיבותו,סבלנותו של בועז פמסון…הוא התלווה אליי לחנות כלים ורכש לי את כל הכלים הדרושים!!! וחוץ מהכלים הוא נתן לי את הציוד הבסיסי לשם התחלת העבודה.

  מיד התחלתי לפרסם בכל מיני מקומות שוב בעזרתו של בועז וכיום אני עובד בזכותו ומפרנס יפה מאוד מהמיקצוע שרכשתי אצל בועז בא י נ ט ר נ ט!!!

  כמו כן אציין שבועז עד עצם היום הזה מלווה אותי בכל שאלה ובעייה, כולל בשבתות ובשעות הלילה המאוחרות (23:00-24:00)…

  כמו כן אציין שהקורס של בועז מיקצועי מאוד מאוד!!! אני מאוד מרוצה שהכרתי את בועז פמסון איש מקצוע מעולה ומורה מדהים !!!

  ולכן הבלוג הנ”ל אינו נכון אפילו בעשירית לקורס של בועז.

  חשוב לי מאוד לפרסם מודעה זאת.

  הגב
  • חיים
   חיים אומר:

   שלום אייל

   אני רוצה להירשם לקורס מנעולן במכללה (בקריות) ומחיר הקורס הוא 6400 ש”ח .

   האם בוודאות אני מקבל אצל בועז את אותם הכלים אשר אני אמור לקבל במכללה ?

   אודה לתגובתך

   haim1alimi@walla.com

   הגב
 47. ינון אלברטל
  ינון אלברטל אומר:

  שמי ינון אלברטל

  העסק שלי כבר קיים מעל ל-7 שנים, אני מתקן תריסים, מחליף תריסים, נותן שירותי חידוש לכל סוגי התריסים.

  כבר שנים שאני מגיע ללקוחות פרטיים בביתם לבתי עסק ומשרדים ולאחר שאני מספק שירות תיקון תריס, ניגשים אליי הלקוחות בשאלה:

  האם אתה מכיר מנעולן שיוכל לתקן לי את הדלת? ויחליף לי מנעול.יסדר לי את הסורג

  כל הזמן קינן בראשי הרצון ללמוד את המקצוע על מנת לשדרג את היכולות שלי ולספק שירותים ללקוחותיי במגוון רחב יותר של שירותי תיקון בבית הלקוח.

  לפני כשנתיים החלטתי לעשות מעשה וניגשתי לאחר שחיפשתי היכן אפשר ללמוד קורס מנעולן, הגעתי למכללות במרכז הארץ, שפרסמו שהם מלמדים קורס מנעולן, נרשמתי, שילמתי 6,800 ₪

  והתחלתי ללמוד קורס טכנאי מנעולים, לאחר שסיימתי את הקורס

  במכללה, וקיבלתי תעודה, “טכנאי מנעולן” הבנתי שלא הבנתי.. כלום

  בסך הכל השיבו אותנו בזוגות, בן זוגי היה יושב ממולי על השולחן מלחציים ובמקרה הכי מקצועי שהיה שם, נתנו לנו, לקדוח צילינדר, כל אחד מהצד שלו,

  היינו קודחים ביחד את הצילינדר.

  לקחתי את התעודה והתחלתי להסביר ללקוחות שמזמינים אותי לתקן את התריס בביתם, שאני גם מנעולן.

  כאשר קיבלתי עבודות מנעולנות מלקוחותיי, היה ברור לי לגמרי שאינני יודע לספק שירותי מנעולנות, אני לא יודע איך לטפל בדלת חוסם שריונית, אני לא יודע איך לפרוץ דלתות שיש להם רוזטה משוריינת נגד קידוח,

  אני לא יודע בכלל לגשת לכספות מסוגים שונים חוץ מהרצאה תיאורטית שקיבלתי.

  כאשר שאלנו מדוע לא מבצעים איתנו התנסות על דלתות על מנת שנראה איך פורצים דלת, התשובה שקיבלנו הייתה : “יש המון סוגי דלתות, איך נגיע לכולם?”.

  עברה שנה וחצי ואני מתוסכל, גם שילמתי, גם אני מנעולן, ובאמת שהקליטה שלי מעולה ויש לי ניסיון רב טכנית בתיקון תריסים,

  ואני מאוד רוצה להבין ולדעת לספק שירותי מנעולנות ולא הגעתי לשום תוצאה בקורס של המכללה.

  קיבלתי המלצה ללמוד אצל פמסון בועז, התקשרתי אליו על מנת לקבוע פגישה, ניגשתי לבית המלאכה של בועז בירושלים,

  בועז היה עסוק בלסיים את תוכנת האינטרנט שהוא מעלה לאוויר, “קורס מנעולן מקוון” ב-12 שפות, שיופץ בכל העולם.

  כאשר ראיתי את הסרטונים בקורס המקוון נפלתי מהכיסא וכאשר ראיתי את המסמכים,מאות מסמכים המסודרים לפי נושא סוג פריצה, סוג מנעול ,סוג דלת ,סוג רכב ,הבנתי מייד שאני רוצה את הקורס הזה,

  החלטתי שאני לוקח את הקורס המשולב, הקורס המקוון הביתה, דרך האינטרנט ושיעורים פרטיים כהשתלמות בבית המלאכה של בועז.

  היום, אני יכול לומר בהתחייבות, אני מנעולן מקצועי ברמה גבוהה מאוד עם ביטחון מלא, אני יכול לספק שירותי פריצה, לכל סוגי הדלתות, לכל סוגי הנעילות,

  למנעולי רב בריח המוגנים נגד פריצה, ולמנעולים מחוסמים הסגורים בתוך רתק, לדלתות הנעולות ברמת המנעולים הגבוהה ביותר, אני פותח בקלות יחסית עם הידע שרכשתי בקורס של בועז,

  אם אתם רוצים שאני יתאר במילים את קורס המכללות לעומת הקורס המקוון של בועז אז זה בדיוק כמו ללמוד בישול ולקבל מהשף אהרוני איזה 250 סרטוני הדרכה ומאות מתכונים במסמכים מהודרים.

  לעומת המכללות ,לקבל סרטון אחד המסביר על קומקום חשמלי ,היכן צריך ללחוץ על מנת לקבל מים חמים לקפה ,אך ללא הדגמה של הרתחת המים, מכיוון שהקומקום המוצג בסרטון לא ירתיח מים, ההסבר יהיה תיאורטי .ולא אני לא מגזים !! אני אשמח מאוד לענות טלפונית, לכל מי שרק ירצה לקבל מידע לגביי קורסים המועברים במכללות ולגבי הקורס של בועז פמסון,

  או כל שאלה אחרת בנושא מנעולנות ,אם אוכל לעזור לך ,

  אני הייתי צריך מישהו שימליץ לי ,

  הייתי חוסך המון זמן מבוזבז.

  ינון אלברטל :טל’ לא בשבת 0508750526

  הגב
 48. קובי
  קובי אומר:

  אני רק לא מבין דבר אחד, למה בכל פוסט באתר המטומטם הזה אתם דוחפים שיווק רשתי ו MLM? מה הבעיה שלך? מה הקשר פה MLM? הבנתי שהיה לך עבר שלילי עם שיווק רשתי… עכשיו, תפוס את הדמעות שלך, ילד גדול, ותבין ששיווק רשתי זה עוד מקצוע, תפסיק לדחוף את זה לכל מקום שלילי שאתה יכול. שונא אנשים כמוך שסתם מכפישים את השם של שיווק רשתי.

  הגב
 49. רחמים
  רחמים אומר:

  לעניין אלי שביט. כל המודעות שהן “בעד” אלי שביט עלולות להיות מודעות מפוברקות לעומת זאת כל הנגד מן הסתם אמתיות ומגיעות מכאב לב ואכזבה עמוקה. הולכנו שולל. בתחילה אתה עוד חושב שאתה מונע לעשייה אמתית ומבורכת ואז.. ה”אני מאמין” שלו צץ באופן שאינו משתמע לשני פנים – ‘כל מי שעושה פחות כסף ממך מחק אותו מספר הטלפונים הוא לא שווה לך’ ‘כל זמן שאתה לא עסוק רק באיך לעשות כסף אתה מבזבז את זמנך’ ‘אם אתה שואל אותי אתה אידיוט. לך ומצא בעצמך את התשובה’
  ואני שואל אז למה בכלל הייתי צריך את הקורס ?
  הקש ששבר את גב הגמל הוא – אני אתן לך משימות אתה תשלם לי 2000 ש”ח נוספים ואת ה100000 ש”ח הראשונים שלך נטו מהעסק שהקמת ?!?!? ואז הוא מתעניין למה זה לא מתאים לך

  לסיכום- אני מאמין שאלי שביט נוכל וגם אני נפלתי בפח – יצאתי אידיוט ואני מתבייש בעצמי. כל מי שרוצה לקחת את הקורס חבל לכם על הכסף והעצבים זה מסתכם ב- ל ותשאל עשרות יזמים איך הם התחילו ותעשה כמוהם

  הגב
  • חיים
   חיים אומר:

   שלום

   שמי חיים , ההיתי מאוד מעוניין לשוחח איתך בקשר לקורס , אודה לך אם תחזור אליי למייל שהשארתי מעלה

   הגב
 50. משה
  משה אומר:

  איזה מזל שיש את הפורום הזה.
  הייתי קרוב מאוד להרשם לקורס של אלי שביט אבל לאחר בדיקה וקריאת התגובות פה של אנשים שנרשמו לקורס שלו עלו לי כמה תובנות והחלטתי לוותר.
  בנוסף נזכרתי באחת העצות שקראתי אצלו באתר “הום ביז”.
  הוא בעצמו מציע דרכים איך לא לתת ללקוחות את הפרס המגיע להם או להקשות עליהם לקבל אותו…
  http://homebiz.co.il/index.php?cat=27&emt=V50V57V53A&scat=100

  כאשר אתם מפרסמים מודעות, אתם יכולים לדרבן פניות נוספות מצד הצרכנים. בשביל זה יש למשוך את תשומת לבם למודעות הפרסום. לדוגמה, תעשו בה שגיאת כתיב ותבטיחו לכל אחד שימצא אותה (או לכל אדם חמישי) פרס כלשהו. אבל בגלל שפיסת עיתון לא יכולה להיות פרס – על מנת לקבל אותו המוצאים את השגיאות יצטרכו לעשות כמה פעולות נוספות. לכן הרבה אנשים ימצאו את הטעות אבל לא יגיעו לקבל את הפרס. ואלה שיגיעו – אתם יכולים לבקש מהם למלא שאלונים, בטענה ש”הנהלת החשבונות לא מאפשרת לנו לחלק פרסים לכל אחד – אנחנו חייבים לתת להם דין וחשבון”. או שאתם יכולים לבקש מהם להגיע תחילה לפרזנטציה קטנה, בגלל שחלוקת הפרסים תתקיים רק אחרי שהפרזנטציה תסתיים.

  כמה פעמים נתקלתי בשיטה זו ברמת עיתונים שמפרסמים מודעות בחינם. ההצעה הייתה למצוא 3-5 מודעות שמכילות טעויות גדולות או משפטים חסרי היגיון. אנשים שמחפשים את המודעות הללו מתבוננים בעיתון בתשומת לב רבה יותר. זה נותן למפרסמים סיבה נוספת לבחור דווקא בעיתון זה. החיסרון הבולט של המבצעים הללו הוא שבין המוצאים את “המודעות הלא טובות” מוגרלים או מחולקים לאנשים הראשונים שלושה – ארבעה פרסים עלובים, דוגמת כרטיס כניסה לקולנוע או טוסטר סיני שעולה 50 ₪. ככל שהסיכוי לזכות בפרס במבצע קידום הוא נמוך יותר – כך פחות אנשים ירצו להשתתף בו. הצעד היעיל ביותר במקרה זה הוא הגדלת כמות הפרסים פי כמה פעמים, ואפשר אפילו להעמיד תנאים מסוימים לקבלת הפרס. לדוגמה – חלוקת הפרסים בתוך החנות. או חלוקת פרסים רק לאנשים שביצעו קנייה כלשהי.

  ואפשר להפיק תועלת גם מטעויות לא מתוכננות מהעבר. אתם יכולים למשל לפרסם מודעה “100 ₪ לכל אחד שיביא מודעה שלנו שבה הוא מצא טעויות”.

  משה
  http://www.new-gadget.com/

  הגב
 51. יוסי
  יוסי אומר:

  מהרגע הראשון שפגשתי את מדריכי ההתעשרות העניים חיכיתי לפוסט איכותי כזה שיסביר דברים ברורים למי שלא מבין…
  אהבתי תודה
  יוסי

  הגב
 52. אפי תיקון תריסים חשמליים
  אפי תיקון תריסים חשמליים אומר:

  מסכים עם כל מילה פרסום באינטרנט מאפשר לכולם להיות מומחים
  ויוצר תחרות קשה בין בעלי המקצוע יחד אם זאת נותן אפשרות למקבל השירות
  לבחון מספר רב של בעלי מקצוע ולקבל הצעת מחיר על השירות הנדרש
  מומלץ לקבל הצעת מחיר לכל עבודה או שירות לפי הזמנת שירות ולהשוות

  הגב
 53. אמיתי עמיאל
  אמיתי עמיאל אומר:

  נכון ולא נכון.
  יש כאלה שקוראים לעצמם מומחים וצריך לבדוק טוב טוב לפני שרוכשים מהם קורסים. בזה אתה צודק.

  לעומת זאת כשאתה אומר שאפשר למצוא היום את כל המידע באינטרנט ?
  כאחד שחיפש ידע באינטרנט (וחיפשתי המווווווווןןן) אני יכול להגיד לך שיש הרבה זבל שם באינטרנט והרבה אנשים לא יודעים להבחין אם זה מידע שימושי שבאמת יעזור להם או שהם הולכים לבזבז לעצמם את הזמן בחיפוש אחרי המידע שיעזור להם באמת.
  (יש גם את הניסוי כדי לבדוק את המידע וזה לא מעט זמן)
  בנוסף אם אתה רוצה באמת לקבל מידע אישי שמכוון אליך, לרצונות, השאיפות, והצרכים שלך ? אתה צריך להוציא כסף.
  אף אחד לא יביא לך בחינם מידע או ערך שבאמת יעזור לך ספציפית.
  ושוב … צריך לדעת לבדוק כל מקרה לגופו.
  לא כמו שהכתבה מציגה שכל המומחים הם אנשים שמחפשים כסף וזהו.
  על כל מקרה שיהיה לכולם הצלחה ושגשוג 🙂

  הגב
 54. רוני
  רוני אומר:

  אני עוד בשלב של לפני לקיחת קורס כל שהוא, ובהתלבטות קשה איזה קורס לקחת, מהסיבה שכל מידע הניתן חינם ומעניין מאוד, שנותן המון מוטיבציה בעל לא מעט משפטי מחץ וחוכמה פסיכולוגית, אבל תמיד מסתיים בהרשמה לקורס בתשלום שכביכול מגלה את סודות ההצלחה לעשית רווחים\כסף, וזה מה שפוגע לי באמון כלפי נותן הקורס עקב הנסיון המאומץ מאוד הזה שלו למכור לי, וזה מוריד לי את החשק, ..מזדהים איתי? ..מה אתם אומרים על זה?

  הגב

פינגבקים וטרקבקים

 1. […] נקודה שנויה במחלוקת מכיוון שקיימים היום המון "מומחים" (במרכאות כפולות כמובן)באינטרנט שישמחו למכור לכם […]

 2. […] למה שאיזה "מומחים" ינסו למכור לכם – יוטיוב לא יקדם אתכם בגוגל, רק […]

 3. […] את החיים הקלים: או שלא ירוויח כסף או שירוויח כסף ויהיה שרלטן, אין כאן קיצורי דרך. אבל האינטרנט זו הפלטפורמה שהכי […]

 4. […] שהקרב החדש הזה יספק לו הרבה יותר אקשן, אתגר והכנסות, "ומומחי אינטרנט" יצטרכו ללכת לעבוד רחמנא ליצלן ולהציע לגולש מוצר […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *