אז מה… להתחיל עכשיו לתת לכם הקדמה על יוטיוב? 🙂 אני מניח שאין צורך וכולם כבר מכירים… אבל בכל זאת כמה נתונים כלליים על מנת להמחיש איך למה וכמה…

 1. יוטיוב הינו האתר השלישי הנצפה ביותר בעולם, מיד אחרי גוגל ופייסבוק
 2. גם בתור מנוע חיפוש, יוטיוב משמש כמנוע החיפוש השני בגודלו בעולם, אפילו שיעודו המקורי הוא וידאו, אנשים מחפשים מידע ביוטיוב אפילו יותר באתרים כמו בינג או יאהו
 3. עפ”י נתונים שפרסמה יוטיוב עצמה, ישנן קרוב ל-4 מיליארד(!) צפיות ביום באתר, מתוכם כ-600 מיליון ביום ממכשירים ניידים. ואני אישית מאמין שמספראחוזי הצפיות מניידים עוד יגדל…

אז אחרי הקדמונת של 100 מילים פחות או יותר, עכשיו נתחיל…. וניגע בכמה נקודות הן מבחינה תפיסתית והן ובחינה פרקטית.

שיווק ביוטיוב ע"י וידאו

שיווק ביוטיוב ע”י וידאו

מה זה עוזר לעסק שלי הפאקין יוטיוב הזה?

אחלה נקודה! יוטיוב זו אחלה פלטפורמה לחשוף את עצמך, להעלות את רמת האמינות והמיתוג האישי שלך בקרב קהל יעד פוטנציאלי וגם כמובן… להביא טראפיק.

יוטיוב הינה פלטפורמת וידאו, וכמו שאומרים… “תמונה אחת שווה אלף מילים”, תארו לכם כמה יכול להיות שווה לעסק שלכם וידאו איכותי אחד… כזה שירוץ ויראלית וישרת אתכם גם לאחר שנים מיום העלאתו.

ביוטיוב אתם יכולים להכניס לינקים הן בגוף הסרטון (לסרטונים אחרים), והן בדיסקיפשן (תיאורתקציר) של הסרטון לאיפה שרק תרצו ברחבי הרשת. כמובן שעם הכוונה נכונה לפעולה שמועדדת לחיצה על לינקים אלו – אתם יכולים להגביר את יחס ההמרה של צפיות הקלקות והכך לנתב יותר ויותר אנשים לאתר שלכם.

מעבר לזה היא פשוט פלטפורמה מעולה לפרסומות, פשוטה כמשמעה. אנשים מבלים יותר ויותר זמן מול המחשב ופחות מול מדיות אחרות (טלויזיה למשל), הרי בנינו… “הפסקת פרסומות בטלויזיה  זה השמן שבו אתם הולכים לעיסוקים שלכם, למטבח, למקרר, ובעיקר… למחשב או לפלאפון כדי לבדוק מיילים או מה התעדכן בפייסבוק 🙂 לא להרבה אנשים יש בסלנות אשכרה לראות פרסומת באורך מלא בטלויזיה, כי הפרסומת היא רק נספח לתוכן עצמו, התוכנית היא התוכן עצמו, ובדור האינטרנט עם הפרעות הקשב והריכוז…. אנחנו לא אוהבים נספחים, אלא תכל’ס את הדבר עצמו, קצר לועניין 🙂 וביוטיוב…. הסרטון שלך הוא התכל’ס, הדבר עצמו, זה למה אנשים יקדישו מזמנם ואשכרה יצפו במה שיש לך להגיד, אפילו עם זה מלווה במסרים שיווקיים כאלו ואחרים, אתם תמיד צריכים למצוא את האיזון בין להעביר את המסר שלכם לבין בידור בצורה כזו או אחרת של הגולש.

לטווח הרחוק… הסרטונים שלך ביוטיוב פשוט נשארים שם! גם אחרי שנה או שנתיים אתה עוד יכול לקבל טראפיק מפאקין סרטון אחד (דברים שאני עצמי יכול להעיד עליהם), השיא האישי שלי הוא סרטון של 900,000 צפיות, אוטוטו נכנס למועדון המיליון 🙂 בלי לקנות צפיות, בלי כלום, ככה סתם “שלח לחמך עלי פני  המים…”.

בניגוד למה שאיזה “מומחים” ינסו למכור לכם – יוטיוב לא יקדם אתכם בגוגל, רק בביטויים לא תחרותיים, ומי שמוכר לכם את האשליות בין יוטיוב לקידום אורגני – הינו שרלטן ותו לא לדעתי. אתם מוזמנים כמובן לקרוא גם פוסט שמפרט קצת יותר על הנושא.

סבבה, הבנתי, עכשיו תכל’ס, איך אני מקדם סרטוני יוטיוב?

הנה אנחנו מגיעים לפאן הפרקטי של הפוסט הזה ובו אני רוצה להציג לכם מספר טיפים וטריקים ממש פשוטים אשר יכולים למקד ולהעלות את הצפיות של הסרטונים שאתם מעלים ליוטיוב, ועוד כמה נגיעות על סרטונים ושיווק בוידאו בכלל…

1. הכל מתחיל באפיון נכון והגדרות נכונות

תנו לסרטון שלכם כותרת (TIALE), תיאור ומילות מפתח נכונות ורלוונטיות, השקיעו את הכמה שניותדקות האלה והם ישרתו אתכם לאורך שנים. תייגו את הסרטון בקטגוריה הנכונה והתאימו אותו למילות המפתח (כבר אמרנו שיוטיוב הוא מנוע החיפוש מספר 2 בעולם) אתם רוצים לכוון אליהן.

כ” הרבה פעמים אני רואה סרטון עם תוכן ממש איכותי עם איזה כותרת מעפנה כמו DCWIM4124.wmv (שזהו שם הקובץ שהועלה) ואני אשכרה ממש מתבאס על זה בשם מעלה הסרטון. מה הבעיה להשקיע 20 שניות בטייטל ובכך להגביר את החשיפה שלך במאות אחוזים?!!?

2. לייקים, טוקבקים וכו’

גם ליוטיוב יש מנגנון לייקים משלו, וגם מנגנון טוקבקים, יחס הלייקים (לייק אנלייק) יכול להשפיע קלות על המיקומים בדירוג בין תוצאות החיפוש של יוטיוב, וגם ככל שהתגובות בעלות אופי ומילות מפתח רלוונטיות יותר לתחום החיפוש שלכן – כך יש סיכוי שהסרטון יתקדם יותר במילת מפתח ספציפית ובעיקר בלונגטייל של הביטוי שאותו אתם מנסים לקדם.

למשל: אם אתם מעלים סרטון תדמית על מלון באילת – ונהיו לו הרבה תגובות אשר מדברות על נופש באילת, מלונות באילת וכו’… כך הסיכוי שלכם להתקדם ביוטיוב עבור ביטוי זה והלונגטייל של גבוה יותר.

ישנה גם אפשרות להגיש לסרטונים אחרים שמדבים על התחום שלכם בסרטונים שלכם (סרטוני תגובה), אופציה מאוד פשוטה ומגבירה פלאים את החשיפה לסרטונים שלכם.

אתרו סרטונים מובילים בתחום העיסוק שלכם ע”י מנוע החיפוש הנפלא של יוטיוב והשאירו שם תגובות וידאו ע”י הסרטונים שכבר העלתם.

איך עושים את זה? הכי פשוט שיכול להיות, ראו צילומסך של ממשק התגובות ביוטיוב. לאחר לחיצה על הלינק אתם מועברים למסך בו תוכלו לבחור אחד מהסרטונים שהעלתם, ומשם… כבר הכל פשוט וקל.

סרטוני תגובה ביוטיוב

סרטוני תגובה ביוטיוב

3. ותק, צפיות תדירות צפיות

גם פרמטר שנלקח בחשבון, לא משהו שאתם יכולים להשפיע עליו באופן מכאני, אבל רק שתדעו, ותק סרטונים, במידה והצפיה בהן עדיין בתדירות גבוהה – נחשבת (ואפילו מאוד) בשילוב הסרטון שלכם בין תוצאות החיפוש. אם למשל יש לכם סרטון שהיה עליו “באזז” וזכה להרבה צפיות במשך שבוע שניים – סביר שישרת אתכם גם בחודש-חודשיים הקרובים ואח”כ ירקב, אך סרטון אשר תדירות הצפיות בו הולכת ומתמשכת לאורך זמן וכל הזמן “סוחף” אליו גולשים – גם יזכה להתקדם ביוטיוב.

מה שאפשר לעשות לגבי זה 2 דברים:

1. אני לא כ”כ בעד העניין הזה, אבל אפשר להשכיר למשל אנשים מ- fiverr.com שיש להם מלא יוזרים ויעלו לכם את מספר הצפיות תמורת 5$, כמובן שיש לסנכרם את התדירות ולא להיות מאכניים מידי 🙂

2. מידי פעם לשתף, כל עוד התוכן רלוונטי, ניתן לשתף ברשתות החברתיות וליצור עוד ועוד “מיני באזז” עבור הסרטון. וכאן אנחנו מגיעים לנקודה הבאה…

4. שיתוף, EMBED ומדיה חברתית

בעידן הרשתות החסברתיות, אני מאמין שגם השיתופים והטמעת נגני EMBED באתרים משפיעה על קידום הסרטון שלכם ביוטיוב, תנסו, זה עובד יופי 🙂 כמו שאתם מחשיבים קישור נכנס כפרמטר שעוזר לכם בקידום אתרים, כך גם לפי מה שניסיתי – EMBED הוא פרמטר בקידום הוידאו שלכם, עוד הצבעה מצד גולש בעל אתר. וכמובן גם כאן – ככל שהאתר והתוכן שלו יותר רלוונטי, כך זה יותר יתרום לכם.

5. ויוטיוב זה לא סוף הסיפור, יש עוד אתרי וידאו

גפ אתרי וידאו אחרים כמו dailymotion וגם vimeo נסרקים ממש מעולה בגוגל ומהווים פלטפורמה מעולה ועתירת טראפיק משל עצמם, שווה להשקיע את העוד כמה דקות האלו ולשלוח את הסרטונים שלכם גם לפלטפורמות אחרות. אם יש לכם אתרי נישה אשר נוגעים בתחום של הסרטון – הייתי מציע לשים להם EMBED גם שם שעטוף בכמה מילים של הקדמה, שיטה שעובדת יופי! 🙂

6. למרחיקי לכת

אם אתם ממש אוהבים את העניין הזה של הוידאו והולכים על זה חזק, אז יש עוד כמה דברים שאתם יכולים לעשות העולם הוירטולי 🙂

 1. שירות שליחה לעשרות אתרי וידאו בשניות, אתם יכולים להפיץ את הוידאו שלכם בעשרות אתרי וידאו שנצפים ע”י מיליארדי גולשים ביום ממש בתוך כמה דקות ע”י השירות המעולה של tubemogul.com, אתם מזינים את הפרמטרים פעם אחת (טייטל, דיסקריפשן וכו’…) והמערכת שלהם כבר שולחת את הסרטון שלכם לכל אתר אפשרי.
 2. מהפאן הטכני של איך הופכים סרטונים לויראליים, הייתי ממליץ לקרוא את הפוסט של דורי בן ישראל בבלוג המזבלה, שמסביר כמה עקרונות על איך להפוך את הוידאו שלכם ביוטיוב לתופעת רשת.
 3. ופשוט תהיו משעשעים, הן בפאן העסקי והן בפאן צריכת המידע, וידאו היא פלטפורמה ספציפית שמשחקת לך גם על חוש הראיה וגם על חוש השמיעה (וידאו!) גרה את החושים האלו כמה יותר אצל הבן אדם, העבר לו את המסר שלך בצורה משעשעת, לט חופרת יותר מידי, קלילה, כיפית, אפילו שלבו מוסיקה נחמדה ברקע.

ואת הפינאלה לפוסט הזה כמובן אסיים עם נגן אמבד מיוטיוב 🙂 סרטון שהם העלו לרגל יומולדת 7 שנים לאתר, הנה לפניכם קצת נתונים על הפלטפורמה המדהימה הזאת בצורה הכי יפה שאפשר להציג את זה.

סטטיסטיקה רשמית של יוטיוב תוכלו למצוא כאן:
http://www.youtube.com/t/press_statistics

זהו להיום, החיים נראים טוב בוידאו! לכו על זה! 😉

13 תגובות
 1. ללי
  ללי אומר:

  מעולה יואב!
  עוד דבר- אם יש כמה סרטונים ללקוח ניתן לקשר ביניהם באמצעות לינק שיופיע על גבי הסרטון. כך גורמים לגולש ללחוץ על יותר פרסומים שלך.
  חוץ מזה הטמעה של סרטונים באתר הלקוח מאוד משמעותית ותורמת מהניסיון שלי. הן מההיבט של הגולש והן מההיבט של הקידום. 

  הגב
 2. אייל
  אייל אומר:

  חייב להגיד שפרסומות פרי רול ביו-טיוב יעילות ומאד זולות. אני משלם 4 אג’ לקליל. שלא לדבר על שיעורי חשיפה. מאוד מומלץ!

  הגב
 3. שי
  שי אומר:

  היי יואב, קודם כל פוסט מעולה! לצערי אין כמעט מידע בנושא ולכן שמחתי מאוד לראות את הפוסט הזה. לדעתי בסופו של עניין, הדרך הטובה ביותר לקדם סרטון הינה לעשות אותו מעניין לגולש ואפילו לבקש ממנו (בצורה ויזואלית) אם הוא אהב, לשתף אותו.
   

  הגב
 4. nisim
  nisim אומר:

  שלום , מה נחשב בעצם לצפייה? אם חבר שלי מקליק 20 פעם ביום , האם זה נחשב 20 צפיות  מIP קבוע או שזה נחשב צפייה אחת ?

  הגב
 5. דורי
  דורי אומר:

  שלום שאלה,

  האם יש חשיבות שהסרטון יועלה בפורמט HD לשם הפיכתו לפופולרי?
  האם לסרטון בפורמט DV רגיל ברזולוציה 720X576 יש סיכוי?

  תודה

  הגב
 6. יונתן יניב
  יונתן יניב אומר:

  למפרסם הפוסט.. השמח אם תיצור איתי קשר אני מעוניין לשכור אותך הפייסבוק שלי הוא יונתן יניב (גופיה לבנה בפרופיל)

  הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *