שטח ההפקר של האינטרנט, כיצד תרוויחו המון טראפיק מביטויי זנב?

פוסט שנועד לשפוך קצת אור חדש על תהליך הקידום הבאנלי בגוגל ולהראות לכם קצת דרכים חדשות למקד תנועה ממוקדת לאתר האינטרנט שלכם, די בקלות. נו טוב… אולי אחרי שהרבה יקראו את הפוסט הזה עניין לא יהיה כ"כ בקלות, אבל מי מפחד מקצת תחרויות? …. 😉

היום רציתי לדבר איתכם על ביטויי זנב, אלו אמנם לא הביטויים עם ים של טראפיק, אבל זה ממש לא בעיה להביא את האתר שלך למעלה (לדף הראשון) ולנתב אליו עוד קצת טראפיק איכותי, וכמו שאני תמיד אומר…. קצת+קצת+קצת=הרבה!

אני אשתדל לא לחפור יותר מידי, כי בכל זאת יום שישי היום… אז נסתפק בהסברים קצרים 🙂

אז נתחיל עם דוגמאות והמחשת צורך (וואי הביטוי הזה מזכיר לי את הקורס מכי"ם בצבא). אני למשל שעושה בעיקר בניית אתרים לעסקים קטנים (ופירגנתי לעצמי בקישור, מה קרה?! 🙂 ), בד"כ כמובן אעדיף להיות בעמוד הראשון בגוגל בביטוי "בניית אתרים" (עדיין תקוע בעמוד שני גאדדמט!!), אבל מה עם ביטויי זנב שלא כזה סיפור לקדם בהם כמו "בניית אתרים" עדיין מביאים טראפיק ממוקד לאתר?

לצורך כך נשתמש ראשית בכלי מילות המפתח של גוגל, כדי לקבל אינדקציה על מה אנשים מריצים חיפוש ובמה שווה לי להשקיע…

כלי מילות המפתח של גוגל

כלי מילות המפתח של גוגל

קודם כל ומאוד חשוב! תורידו את האופציה "נרחבת" וסמנו את האופציה "מדוייקת" על מנת לראות כמה באמת מתמקדים באותו ביטוי ספציפי (ללא זנב ארוך), תוכלו לראות זאת בצילומסך, לאחר מכן נמשיך ונראה שיש לנו ביטויי זנב שהם קלים יחסית לקידום ועדיין מחפשים אותם אלפי אנשים בחודש!

אני זוכר שאני עוד חייב לכם פוסט על איך לנתח תחרויות בגוגל, זה כבר חודש בטיוטה 🙂 אבל בקיצור…. זה הרבה יותר פשוט מלקדם בביטוי "בניית אתרים"ולא ניכנס כרגע לפרמטרים שקובעים את זה….

היתרון של ביטויי זנב ארוך הוא מיקוד יתר, זאת אומרת שמבחינה פסיכולוגית הגולש כבר עשה 2 צעדים בראש על מנת להגיע אליך, למשל "בניית אתרים מקצועי" כמו שנוכל לראות בצילומסך, "רק" 590 אנשים מחפשים את זה בחודש, אבל מדובר בקהל שיודע מה הוא רוצה ומוכן לשלם על זה, ברור לבן אדם שמחפש את זה שבניית אתרים מקצועית בהתאמה אישית לא תעלה כמו בניית אתר מהירה על בסיס תבנית קיימת עם התאמה גרפית בלבד.

מעבר לזה,  לאתרי נישה ניתן למשוך המון טראפיק לעמודים פנימיים, תנועה יציבה שתיבנה על הדרך במידה ואפיינת את האתר נכון ושילבת לו את האלמנטים הנכונים ובמקומות הנכונים בסקיצה של האתר (קוראים לזה GUI), תהפוך את הניווט באתר לקל ופשוט ביותר וכך תוכל לנתב המון תנועה אל העמודים בפנימיים ולבנות סבביך קהילה טובה.

בואו נגיד למשל שאני מנהל אתר פיננסים, ידעתם למשל שהביטוי המדוייק "גבעות עולם" זה ביטוי עם 3600 חיפושים בחודש? (120 ביום בממוצע).

מניית גבעות עולם בגוגל

מניית גבעות עולם בגוגל

גבעות עולם למי שלא יודע זו שותפות ישראלית שכנראה מצאה לאחרונה נפט בכמויות מסחריות ויש המון שאלות סביב המניה שלה בבורסה, ומה עושים כשיש שאלות…. פונים לרבי גוגל! תראו כמה טראפיק איכותי (קהל של משקיעים פוטנציאלים) אתם יכולים להרוויח מזה…

אם נסתכל על "מניית טבע" (המפורסמת) נוכל לראות שיש לה 4400 חיפושים בחודש. ויש עוד אינספור דוגמאות כאלו, תראו לכם מה יקרה אם העמודים הפנימיים שלכם ימוקמו בעמודים הראשונים (בקלות יחסית) בכל הביטויים האלו? זה הרבה תנועה איכותית וממוקדת לאתר שלכם…

אח"כ גם תוכלו למכור את השירותים שלכם, להפעיל תוכניות שותפים לידים ליצור שת"פ עם אנשי מקצוע בתחום ועוד… לא חסרים רעיונות ברגע שיש אצלך האתר קהל יעד מפולח וממוקד.

למה אני קורה לזה שטח ההפקר של האינטרנט? … (לפחות של האינטרנט הישראלי), כי לא המון יודעים מה בכלל הפוטנציאל של המילים הללו והולכים ישר על הביטויים הגרנדיוזיים עם התחרות הגבוהה ומפקירים את הביטויים הכביכול זניחים, אבל שהמון ישראלים מחפשים אותם…

מה שאומר במילים פשוטות שמדובר על מילים עם בעלות נפח חיפוש גבוה ורמת תחרותיות נמוכה ביותר. בחו"ל יש כבר המון שעושים מזה כסף ממש טוב, והגיע הזמן שזה יקרה גם בישראל 🙂

איך מאתרים את זה?
אתם פשוט צריכים לשבת איזה שעה-שעתיים בשבוע על כלי מילות המפתח של גוגל ולהתחיל להפעיל את הראש! כנסו לראש של קהל היעד שלכם ונסו להבין מה הוא יכתוב ובמה הוא מתעניין, קבלו רעיונות אפילו מהפוסטים שאתם כותבים באתר, וכאן אני אתן לכם עוד דוגמה מעצמי…. למשל אם יש לכם פורטל תרבות אנדרטיימנט, ידעתם ש- 2900 ישראלים מריצים בחודש חיפוש על הביטוי "מהיר ועצבני 5"? זה סרט חדש בסדרה המדוברת שהולך לצאת בקרוב, וכולם רוצים לראות את הטריילר….

מהיר ועצבני 5 - חיפושים בגוגל

מהיר ועצבני 5 – חיפושים בגוגל

בביטויים מסוג זה (שפונים לקהל יעד צעיר יותר) חשוב לציין שהשלשייה הראשונה לוקחת את רובו ככולו של הטראפיק, לכן עמוד ראשון כאן לא כ"כ מספיק – צריך להתברג ממש למעלה…

ושוב… גם כאן זה נוגע לניתוח הפסיכולוגי של קהל היעד שלכם, מה הם אמורים לרשום, ויותר חשוב מזה – אופן צריכית המידע שלהם, דבר שאם תדעו לנתח נכון – תזכו בהמון טראפיק איכותי לאתר שלכם.

חשוב גם כאן להיות ממוקדים ולא לקדם סתם מילים עם המון טראפיק אלא מילים שקשורת איכשהו בעסק שלכם ולביטוי המרכזי אותו אתם רוצים לקדם בגוגל.

עד כאן להיום (ולהשבוע), שיהיה לכולם אחלה סופ"ש 🙂 הפוסט הבא שיעלה כנראה בשבוע הבא מדבר גם הוא בעיקר על הרובד הפסיכולוגי בקרב הגולשים באינטרנט ובעיקר בעידן המדיה החברתית. תוכלו להרשם לעדכוני RSS (צד שמאל למעלה) ולקבל עדכון אוטומטי ברגע שזה עולה… 😉

10 תגובות
 1. קידום בגוגל
  קידום בגוגל אומר:

  אחלה פוסט אחי.
  מי כמוך יודע שגם אני מעביר מספיק זמן מול הכלי מילות מפתח של גוגל, וגם אני מחפש רעיונות לקידום דפי נחיתה וביטויים חדשים (אם למטרות כסף ואם למטרות קידום האתרים שלי)..
  דבר אחד שצריך לקחת בחשבון זה שאת התוצאות שגוגל מציג בכלי זה צריך לקחת בערבון מוגבל.  זאת אומרת שגם אם יש ביטוי שגוגל אומר שמחפשים 3000 איש במדויק בחודש – זה לא בהכרח אומר שזו המציאות..
  מה גם שמבט קצר על התוצאות וודאי ייראה מוזר , שכן כל התוצאות והמספרים באופן מפתיע הם מספרים עגולים ויפים..   ההיגיון אומר שאם זה היה מספר אמיתי אז זה לא היה תמיד מספר עגול.
  בכל מקרה אני לא שולל את הכלי אך בהחלט אין לבסס עליו את כל אסטרטגיית הקידום שלנו.  אני עדיין נעזר בו מדי שבוע אך לוקח את התוצאות בערבון מוגבל.
  וחוצמזה , חג שמח אחי.
  אנידור

  הגב
 2. בניית אתרים
  בניית אתרים אומר:

  יש אתרים שיש בעייה איתם ואין המון ביטויי קצה שקשורים לנושא שלהם, על איזה ביטויי קצה אתה יכול להמליף לאתר בנושא בניית אתרים?

  תודה
  מתן עבדל

  הגב
 3. איתן יריב
  איתן יריב אומר:

  נקודה חשובה לגבי ביטויי זנב ארוך היא שהדרך הטובה ביותר להשיג אותם היא להמשיך ולגרום לכך שבאתר יתווסף תוכן עשיר ומקיף. גוגל אנליטיקס הוא כלי רב עוצמה באיתור נגזרות של ביטויים שאנשים מחפשים ואולי גם סתם כמה ביצי זהב אליהם לא כיוונו, ועם זאת מעצם הופעתם בטקסט נחשפו במיקומים אטרקטיביים מספיק שאולי אף גרמו לגולש לממש את המטרה אליה כיוונו בדפי האתר (וביחס חשיפה/המרה גבוה מהביטויים הגנריים).

  במקרה של מציאת ביטויים כאלו, בין אם בכלי מילות המפתח, גוגל אנליטיקס המותקן באתר ואף דרך ניסיון למחקר מילות מפתח עם פרסום בגוגל אדוורדס, בהחלט כדאי לחשוב אולי כיצד להבליט אותם עוד יותר בקונטקסט בו הם נמצאים כעת או אף בדף חדש ונפרד המקושר מהאזכור המקורי.

  ישנם כלים טובים, אגב, לייצור כמעט אוטומטי של קידום ואופטימיזציה לכל אותם ביטויים ארוכים שנפח החיפוש שלהם "נעלם" מכלי מילות המפתח- הכוונה שלי היא לתוכן גולשים- מערכת שאלות ותשובות, פורומים נישתיים ומכל הבא ליד במערכות WEB 2.0 הממש את המטרה הזאת. עם אופטימיזציה טובה- זה עובד מצוין.

  הגב

פינגבקים וטרקבקים

 1. […] זנב (תלוי בכמות התוכן שלך באתר). בעבר גם כתבתי פוסט על ביטויי זנב ואיך מגיע הטראפיק מהם, אבל זוה לא נושא הפובט הזה, […]

 2. […] זנב (תלוי בכמות התוכן שלך באתר). בעבר גם כתבתי פוסט על ביטויי זנב ואיך מגיע הטראפיק מהם, אבל זוה לא נושא הפובט הזה, […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *